Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Kohus võttis emalt ära transseksuaaliks kasvatatud poisi

24.10.2016
Geide ja transsooliste meeleavaldus.
© Scanpix

Suurbritannias võeti lähiajal seitsmeaastane poiss ära oma ema hoolekande alt pärast seda, kui leiti, et ta oli saanud „märkimisväärset emotsionaalset kahju“. Juhtumiga tegelenud ülemkohtunik Hayden teatas, et ema oli olnud „täielikult veendunud“, et poiss oli „end tüdrukuna näinud“ ja oli seepärast käitunud temaga nagu tüdrukuga.

Istungite ajal selgitas ema, et ta poeg oli „riietunud ning käitunud alati nagu tüdruk“. Kohtunik selgitas ajakirjandusele, et naine oli jätnud selge mulje, et uskus end „võitlevat oma poja õiguse eest väljendada end tüdrukuna“ ning muu seas teatanud, et tema nägemuses oli ta poeg alati oma sugutunnuseid vihanud.

Protsess algas kolm aastat tagasi kui isa esitas kaebuse, et tal ei lasta enam oma poega näha ning liikus läbi mitme kohtuniku. Lõpptulemusena selgus muuhulgas kohtunik Haydeni sõnul, et arusaamatult olid asjaga varem kokku puutunud sotsiaaltöötajad koheselt aktsepteerinud, et „poissi peaks tüdrukuna käsitlema“. Nüüdseks elab poiss oma isaga ja on oma normaliseerunud elus kiiresti liikunud tagasi mehelike huvide poole, muuhulgas elades kaasa superkangelastele.

2011. aastal Rootsis Karolinska Instituudi poolt kolmekümne aasta jooksul korraldatud uuring näitas, et „10 aastat pärast kirurgiat hakkasid transsoolised kogema raskenevaid vaimseid häireid“. Grupis olnud indiviidide enesetappudest tulenevate surmade arv kasvas keskmiste kodanikega võrreldes kahekümnekordseks.