Kohus võttis emalt ära transseksuaaliks kasvatatud poisi

Maailm,
- Updated
©Scanpix
Geide ja transsooliste meeleavaldus.

Suurbritannias võeti lähiajal seitsmeaastane poiss ära oma ema hoolekande alt pärast seda, kui leiti, et ta oli saanud „märkimisväärset emotsionaalset kahju“. Juhtumiga tegelenud ülemkohtunik Hayden teatas, et ema oli olnud „täielikult veendunud“, et poiss oli „end tüdrukuna näinud“ ja oli seepärast käitunud temaga nagu tüdrukuga.

Istungite ajal selgitas ema, et ta poeg oli „riietunud ning käitunud alati nagu tüdruk“. Kohtunik selgitas ajakirjandusele, et naine oli jätnud selge mulje, et uskus end „võitlevat oma poja õiguse eest väljendada end tüdrukuna“ ning muu seas teatanud, et tema nägemuses oli ta poeg alati oma sugutunnuseid vihanud.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Protsess algas kolm aastat tagasi kui isa esitas kaebuse, et tal ei lasta enam oma poega näha ning liikus läbi mitme kohtuniku. Lõpptulemusena selgus muuhulgas kohtunik Haydeni sõnul, et arusaamatult olid asjaga varem kokku puutunud sotsiaaltöötajad koheselt aktsepteerinud, et „poissi peaks tüdrukuna käsitlema“. Nüüdseks elab poiss oma isaga ja on oma normaliseerunud elus kiiresti liikunud tagasi mehelike huvide poole, muuhulgas elades kaasa superkangelastele.

2011. aastal Rootsis Karolinska Instituudi poolt kolmekümne aasta jooksul korraldatud uuring näitas, et „10 aastat pärast kirurgiat hakkasid transsoolised kogema raskenevaid vaimseid häireid“. Grupis olnud indiviidide enesetappudest tulenevate surmade arv kasvas keskmiste kodanikega võrreldes kahekümnekordseks.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused