Kõige selgem märk Euroopa arengutest – populaarseim poisinimi on Mohammed

Maailm,
- Updated
©Reuters/Scanpix
Euroopa populaarseima poisinime päritolu peitub selles loosungis.

Kristlik Euroopa põrutab kiirrongina Vana Maailma islamiseerimise suunas.

Saksa keele seltsi (Gesellschaft für Deutsche Sprache) poolt läbiviidud uuringu kohaselt oli 2018. aasta kõige populaarsem poisinimi Berliinis Mohammed. Sama nimi oli kümne populaarseima poisinime hulgas veel kuuel liidumaal.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Äärmiselt populaarne oli nimi Mohammed lisaks Berliinile veel Hamburgi linnas, Põhja-Reini-Vestfaali, Saarlandi ja Hesseni liidumaal. Kogu Saksamaal oli Mohammed populaarsuselt 24. nimi, kui võtta arvesse nime erinevad kirjapildid ja ka lastele pandud keskmine nimi.

Saksa keele seltsi tegevdirektor Andrea Ewels viitas oma kommentaaris sellele, et Mohammedi nime populaarsus on kahtlemata seotud suurenenud immigratsiooniga ja et ta ennustas selle nime tõusu ette juba varem. Mäletatavasti tuli 2015. aastal Saksamaale kantsler Angela Merkeli kutsel enam kui miljon migranti Põhja-Aafrikast ja Lähis-Idast.

Sarnast tendentsi nimede osas võib täheldada ka teistes Lääne-Euroopa riikides. Näiteks oli Mohammed (võttes arvesse nime erinevaid kirjapilte, näit Mohamed, Mohammed, Muhammed) kõige populaarsem poisinimi Belgias 2017. aastal. Belgia pealinnas Brüsselis moodustavad islamiriikides populaarsed nimed 44% kõigist vastsündinud poiste nimedest.

Ka Suurbritannias oli 2017. aastal Mohammed ning selle erinevad kirjapildid kõige populaarsemaks poisinimeks, seda lausa kuuendat aastat järjest.

Allikad: The Daily Mail, Breitbart

Refereeris Triin van Doorslaer

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused