Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Kõik 16-aastased rootslased saavad kingiks feministliku manifesti

08.12.2015
rootsis

4. detsembril jõudis maailmameediasse uudis Rootsist, kus valitsus on otsustanud feministlike gruppide survel jagada „kingitusena“ kõigile riigi 16-aastastele teismelistele vasakpoolsete progressiivsete jõudude juures populaarse Nigeeria feministi Chimamanda Ngozi Adichie manifesti „Me peaksime kõik olema feministid“.

Raamatu haare on autorit toetavate jõudude väitel lai: selle ülesanne on anda nii ulatuslik ülevaade soopoliitikast tänapäeva maailmas kui tegeleda lõviosale elanikkonnast veel mõistetamatute feministliku teooria detailidega nagu „mikroagressioonid“ ja muud naissugu igapäevaelus tagasi hoidvad survestusvahendid.

Clara Berglund, üks Rootsi juhtivatest feministidest ütles raamatu kohta, et ta „oleks soovinud, et kõik ta meessoost klassivennad oleks raamatut 16-aastaselt lugenud“ ning teatas, et raamat on „kink nii kõigile kümnenda klassi õpilastele kui ka meile ja me tulevastele põlvedele“. Projekti taga olevad feministlikud organisatsioonid on avaldanud lootust, et Rootsi kooliõpetajad võtavad raamatu ka teemaks oma tundides ning on avaldanud ka feminismi-teemalisteks tundideks juhendeid.

Adichie on varem näidanud üles tugevat vaenulikust kõige „meheliku“ vastu, kritiseerides ühiskonda, mis õpetab „mehi kartma hirmu, nõrkust ja haavatust“ ning on teatanud oma lootusest, et tema raamatut lugenud Rootsi teismelised otsustavad sarnaselt talle endale samuti hakata feministideks.