“Kollased vestid” Notre Dame annetuste taustal ebavõrdsusest: ühe nupuvajutusega sadu miljoneid

Maailm,
- Updated
©TASS/Scanpix
Protestiaktsioonid Pariisis.

Pinged Prantsusmaal kasvavad ka Jumalaema kiriku põlengu kontekstis.

Prantsuse võimud on öelnud kollavestide protestiliikumise esindajatele, et neil ei lubata põlengus kannatada saanud Pariisi Jumalaema kiriku juures laupäeval meelt avaldada, teatas politsei neljapäeva õhtul.

Kiriku hapruse tõttu ei ole selle ümbruses võimalik korraldada ühtegi protestimeeleavaldust, teatas politsei avalduses, milles lisati, et keeld kehtib terve laupäeva.

Korrakaitsjad ei luba kollaveste meelt avaldama ka Pariisi peatänavale Champs-Élysées’le ja presidendi residentsi Élysée palee ümbrusse.

Suurfirmad, organisatsioonid ja rikkad üksikisikud on lubanud annetada Jumalaema kiriku taastamiseks sadu miljoneid eurosid ning Prantsusmaa ühiskonnas on ka neid, kes seda ei tervita.

“Ühe nupulevajutusega 200 miljonit, 100 miljonit. See näitab ebavõrdsust, mida me selles riigis regulaarselt hukka mõistame,” ütles ametiühingu CGT juht Philippe Martinez kolmapäeval.

Laupäeval on Prantsusmaal oodata protestiaktsioone juba järjekorras 23. nädalavahetusel. (BNS)

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused