“Kollaste vestide” liikumine haarab juba ka rändepakti vastaseid ja Brexiti toetajaid

Maailm,
- Updated
©ZUMAPRESS.com
Brüsselis kasutas politsei rändepakti vastaste suhtes jõhkrat jõudu.

“Kollaste vestide” liikumine on Euroopas üle kasvamas vastupanuliikumiseks ülbe ja rahvast kaugenenud poliiteliidi vastu.

Laupäeval kogunesid Prantsusmaa “kollased vestid” viiendale järjestikusele nädalavahetusprotestile, jättes seega kuuletumata valitsuse korraldusele peatada protestid Strasbourgi jõuluturul toimunud laskmise valguses.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kollaste vestide liikumine tekkis vastuseks kütusemaksude tõusule, kuid see on pidevalt laienenud, hõlmates isegi õpilasi, kes protesteerisid haridusreformi vastu. Kuna politsei on rahva vastu kasutanud veekahureid ja pisargaasi ning valitsus on kutsunud protestide peatamisele, oli möödunud nädalavahetusel protestijaid vähem.

Samas ei näita liikumine mingeid vaibumise märke, vaid on levinud edasi viide riiki, sealhulgas Belgiasse, kus protesteeriti sel nädalavahetusel ÜRO rändeleppe vastu. Londonis tulid tänavatele ikoonilisteks kujunenud kollaseid veste kandvad meeleavaldajad, nõudes, et austataks 2016. aasta referendumi tulemust ja rahvas saaks Brexiti, mille poolt nad hääletasid. “Me tahame oma riiki, mitte Euroopa ülemereterritooriumi,” ütles üks meeleavaldajatest Twitteri kasutajale @ Zehenyale.

Laupäeval avaldas viiendat laupäeva järjest üle kogu Prantsusmaa valitsuse vastu meelt 66 000 inimest. Poliitikavaatlejad on öelnud, et inimesi hoiab muuhulgas koos viha Macroni ja tema valitsemisstiili vastu, mida kriitikud peavad ülbeks ja rahvast kaugeks. Viimase YouGov  küsitluse järgi toetab presidenti vaid 18% inimestest.

“Kollaste vestide” protestid vallandas valitsuse otsus tõsta kütuseaktsiisi ning kehtestada vanematele autodele karmimad heitmekontrollid. Meeleavaldused kasvasid kiiresti üle liikumiseks elukalliduse ja valitsuse vastu.

Prantsusmaa on Euroopa haige mees ning selle probleemid kahjustavad kogu piirkonda, ütles Poola välisminister esmaspäeval. Jacek Czaputowicz viitas sõnavõtus Prantsusmaal mitmel järjestikusel nädalal toimunud niinimetatud kollavestide protestidele ning Strasbourgis 11. detsembril korraldatud terrorirünnakule.

“Prantsusmaa on Euroopa haige mees. Ta on Euroopa pidur, Poola seevastu ere täpp,” lausus Czaputowicz. “See terrorirünnak tõestab, et Prantsusmaaga on midagi valesti. Viimaste nädalate meeleavaldused, president Macroni taandumine riigireformidest – see on kurb,” lausus välisminister. “Kui te samal ajal peate Poolale epistlit, siis on midagi valesti. Esmalt peate te omaenda riiki tooma mõningase korra,” lisas ta.

Allikad: Voice of Europe, ERR. BNS

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused