Kölni naisteahistamine kui Angela Merkeli suur häbiplekk: 600 kaebust, 3 karistatut!

Maailm,
- Updated
©UU
Angela Merkeli migratsioonivastane miiting Kultuurikatla ees 29.09.17

2015. aasta vana-aasta ööl toimus Kölnis teatavasti massiline naiste ahistamine Põhja-Aafrika taustaga migrantide poolt.

Politseile esitati enam kui 600 kaebust, mille põhjal selgitati välja 1304 kahtlusalust. Uurimist alustati neist 290 suhtes, süüdistus esitati lõpuks 52-le ja süüdi mõisteti vaid kolm meest. Süüdistuse saanute hulgas oli 17 alžeerlast, 16 marokolast ja 7 iraaklast.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Jaanuaris 2016 kärkis kantsler Angela Merkel, et Kölni massiahistamine peab saama õigusriigile kohaselt karmi hinnangu. Merkel kinnitas, et süüdlased tuleb nii kiiresti kui võimalik tuvastada ja neid tuleb karistada, sõltumata nende päritolust või taustast.

Kölni politsei moodustas 2016. aastal asja uurimiseks erikomisjoni. „Meil oli olemas vajalik ressurss ja me nägime tohutult vaeva,“ rääkis üks komisjoni liige. „Aga muidugi oli meile algusest peale selge, et kätte saame vaid üksikud kurjategijad.“

Nüüd, kolm aastat hiljem, on siis näha õigusriigi „karmi“ hinnangut. Der Spiegel vahendab, et 600 kaebuse põhjal on süüdi mõistetud kolm meest.  Kaks neist said tingimisi karistuse ja ühele määrati reaalne vangistus. Needki kolm meest mõisteti süüdi, kuna nad olid teinud endast ja oma ohvritest telefonidega pilte. Nii oli võimalik mehed identifitseerida. Enamikul juhtudel identifitseerimine aga ebaõnnestus.

Niisugune tulemus on kainestav. Nagu tunnistas kohtu kõneisik Wolfgang Schorn, oli Kölni uusaastaöö ahistajaid väga raske tuvastada ja konkreetsetele isikutele oli raske esitada konkreetseid süüdistusi. Seega – Saksa õigusriik ei saanud karmi hinnangu andmisega siiski hakkama.

Allikas: Der Spiegel

Refereeris Triin van Doorslaer

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused