Kommunismisümbolid on lubatud? Jaak Madison nõuab aru Lenini ausamba püstitamise kohta Saksamaal

Maailm,
- Updated
©Scanpix
Lenini skulptuur Moskvas.

Euroopa Parlamendi saadik Jaak Madison (EKRE) saatis kolleegidele kirja, millele palub toetust. Oma kirjalikus küsimuses Euroopa komisjonile pärib ta aru Saksamaa marksistlik-leninlistliku partei (MLPD) eestvõttel Saksamaale püstitatud Lenini kuju kohta. MLPD püstitas Lenini kuju tänavu 20. juunil Gelsenkirchenis.

„Oma 18. septembri 2019. aasta resolutsioonis mäletamise tähtsuse kohta Euroopa tulevikule, tuletas Euroopa Parlament meelde, et mitmed Euroopa riigid on keelanud nii natslike kui ka kommunistlike sümbolite kasutamise ning kutsusid lisaks üles looma ühist mälestuskultuuri, mis lükkaks ümber fašistliku, stalinliku ja teiste totalitaarsete ja autoritaarsete režiimide kuriteod,“ kirjutas Madison, lisades, et kokku on kommunistlikud režiimid tapnud umbes 100 miljonit inimest, muutes kommunismi inimkonna ajaloo kõige mõrvarlikumaks ideoloogiaks.
Ta küsib, kas komisjon on seisukohal, et inimsusevastaste kuritegude eest vastutava mehe kuju püstitamine, mis näib ülistavat umbes 100 miljonit inimest tapnud ideoloogiat, on asjakohane, ja miks; kas komisjoni reaktsioon oleks sama, kui küsimus oleks seotud natsiliidri kujuga; kas komisjon edastab avalikult ja avalikult oma seisukoha kommunismi ja selle ülistamise kohta? Kui ei, siis miks mitte; kas komisjon on arvamusel, et ELis tuleks keelata nii natside kui ka kommunismi sümbolid? Kui ei, siis miks mitte?

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Samal ajal kui kusagil langetatakse presidentide ratsamonumente, püstitatakse teisal kuritegelike režiimide liidrite skulptuure.
UU 

18 commentsOn Kommunismisümbolid on lubatud? Jaak Madison nõuab aru Lenini ausamba püstitamise kohta Saksamaal

 • Avatar

  Siis me võime rahumeeli alustuseks Lihula monumendi oma algses kohas taastada, ja sellega ei peaks piirduma.

 • Avatar

  Sakslased ja sakslased…kus te sakslasi näete? Sakslasi pole peale sõja enam olemaski! Keda maha ei tapetud ja venemaa külm ära ei võtnud, need taastasid nälginutena veel palju aastaid nõukogude liidu linnu ja tööstust. Kõikjal on siiani näha stalini eklektika stiilis saksa vangide ehitatud linnu ja linnaosi ning põlevkiviga seotud nüüdseks enamuses hüljatud töölisasulaid sammastega kultuurimajade varemed keskuses. Need olid siis juba taadi kui koju pääsesid ja saksa rahvast nemad ei teinud! Punaarmee hoolitsest selle eestlausa vägisi ja kõige kauem! USA ja prantsuse sõdurid ka mingil määral ja britid, aga see oli köömes. Venelased Ida-Saksamaal kuni N.S.V. Liidu kokkukukkumiseni ja ega slaavlased sealt kõik kuhugi kadunud!! Peaaegu sama toimus meie meestega. Arukamad tõmbasid läände, teised viidi vastassuunas ja nüüd viimased järglased nautige varsti kuidas meie rahvas päevitamata sünnist saati päevitununa sünnib. Näidised on juba olemas!

 • Avatar
  lev mõškin

  maailm on hulluks läinud ! kuratsaatan on nende j u m a l …….2korintose 4 / 4 !

 • Avatar

  Pol Poth ja Idi Amin saavad ka varsti monumendi.

 • Avatar

  sealt ju see kõik alguse sai,,,engels on ütlend, et mõistke ausaid süüdi ja tõske pätte, saabki rahvuse maha tambitud

 • Avatar

  Tubli Jaak Madison, nõua kindlalt vastuseid

 • Avatar

  Genosse junkir käis ka ju marksismikuritöödele austust avaldamas, asi siis leeninit seal saksamaal ülistada, vaata enne oli sirge piir, lääne saksamaa ja ida saksamaa, nüüd on alles ainult ida-saksamaa ja ossidele see ei meeldi

  • Avatar

   et joodik junkur käis ka Marxi kuju avamisel, mille Hiina kommunistid Trieri linnale 2018. aastal kinkisid. Totalitaarne ideoloogia on EU-le vägagi meeldiv.

  • Avatar

   Ajalugu ja tõde kuuluvad teatavasti võitjatele. Häda võidetuile – Euroopa põlisrahvastele-aborigeenidele – VALGELE VÄHEMUSELE! Markantne ja suure prognostilise väätusega näide Euroopa jaoks on Rootsi põlisrahva saatus. Maailma rahvastiku jaoks unikaalset Rootsi põlisrahvast ootab ees assimileerimissurm Aafrika,Aasia jt piirkondade rändrahvaste-kolonistide suurte hulkade poolt. Põlisrootslaste poliitiline mõtlemine on programmeeritud väikese sorosfashistliku-rassistliku huvigrupi poolt, kellele kuulub majanduslik võim ja võim massimeedia üle. Sama saatus ootab ees kõiki Euroopa põlisrahvaid. Kättemaksuks ja karistuseks holokausti eest?

 • Avatar

  Lenin oli Saksamaa agent ja tema ülesanne oli nõrgestada ja õõnestada Vene tsaaririiki, millega sai Lenin hiilgavalt hakkama. Selge see, et Saksamaa on tänulik Leninile.

 • Avatar

  USA-s ja Lääne- Euroopas on kommunism õide puhkenud. Need läbi mädanenud rahvad ei tea midagi Leninist ja sellest ideoloogiast, seega minnakse meeleldi kaasa. Ida-Euroopa on seda tunda saanud ja vanematel inimestel on tekkinud deja vu tunne. Aga kuna paljud lollakad on Venemaaga nii ära hirmutatud siis nad jooksevad sellega taas kaasa…seekord aga lääne poole. 😀 😀 Kommunism vohab lääne pool juba avalikult ning keegi isegi mitte ei ürita seda varjatagi enam.

 • Avatar

  Madisson, vaata parem mis hakkab juhtuma aasta teisel poolel kui algab Saksamaa eesistumine Euroliidus. Kui sakslased tahtsid teise ilmasõjaga liebenraumi siis nüüd sunnitakse islamiga orjastatud sakslasi külvama islamit koos laialijaotatavate islamihabemikega tervesse Euroopasse tooma ligemale islamikalifaadi algust ja valgete kultuuri asendumist kõrberahvaste vererituaalidega oma jumalale.

 • Avatar

  Iseenesest tänuväärt tegevus aga täiesti kasutu. Kommunism on Euroopa religioon ja selle halvustamine ei vii isegi rohujuure tasandil mitte kuhugile. Keskmise inimese reaktsioon kommunismiohvrite kohta on so what. Lääne Euroopas ei hakata meist kunagi aru saama ja oleks aeg sellega leppida. Eurooplane suhtub kommunismi ohvritesse nagu toa koristamisse. Et siis ei midagi erilist ja isegi kui keegi mõne vajaliku asja kogemata koos prügiga välja viskas, siis ei ole see kindlasti põhjus et aastakümneid hiljem igal pool haliseda. Nad ei hooli isegi oma kodumaa ohvritest Teises Maailmasõjas, oma riikidest rahvast ega kultuurist. Sellepärast nad 1968dal aastal kukkusidki nagu mädad pirnid.

 • Avatar

  Aga mida kallid kaaskannatajad siis ootate – Saksamaal on hetkel võimul samad inimesed kes Lenini võimule aitasid.
  Ring on täis – jääb oodata vaid uue “Aadu” tõusu!!!

 • Avatar

  Kommunistidest jätised püstitavad neid kujusid iseendile.Seepärast ei kehtigi mingid varasemad n.ö. kokkulepped. sm. junker peab ju iidoleid musitada saama. Tuleb aeg kus me peama isegi relvaga taas selle üleüldise kommunismi vastu tõusma.

 • Avatar

  Ainult neegrite eest tuleb võidelda, muu pole tähtis.

 • Avatar

  Braavo, Jaak Madison!

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused