Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Komsomolskaja Pravdasse lipsasid kogemata andmed Vene vägede inimkaotuste kohta

22.03.2022
Purustatud Vene sõjatehnika Ukrainas. Pilt on illustratiivne.
© Scanpix

Luuraja väljaõppe saanud Viktor Suvorov on ühes oma raamatus õpetanud, et meediat uurides on kõige tähtsam pöörata tähelepanu mitte ametlikele teadetele, vaid ametlikele ümberlükkamistele. Sealt saab tavaliselt hõlpsamini mõne tõese infokillu kätte.

Ajaleht Keskisuomalainen avaldas 21. märtsil Venemaa kaitseministeeriumi ümberlükkamise ukrainlaste avaldatud andmete kohta venelaste inimkaotustest. Ümberlükkamine oli ilmunud ajalehes Komsomolskaja Pravda, The Wall Street Journali välismaareporter Yaroslav Trofimov tegi sellest kähku ekraanikoopia, ja Bellingcati uurija Christo Grozev on kinnitanud, et tegu on tõesti autentse publikatsiooniga. Natuke aega hiljem oli see materjal Komsomolskaja Pravda veergudelt kadunud.

Algne teade oli selline:

„Минобороны РФ опровергает информацию украинского Генштаба о якобы маштабных потерях ВC РФ на Украине. По данным Минобороны РФ, в ходе спецоперации на Украине ВС РФ потеряли убитыми 9861 человека, ранения получили 16153 человека.“

Tõlkes: „VF Kaitseministeerium lükkab ümber Ukraina Kindralstaabi informatsiooni, nagu oleksid VF relvajõud Ukrainas kandnud mastaapseid kaotusi. VF Kaitseministeeriumi andmetel on VF relvajõud erioperatsiooni käigus Ukrainas kaotanud tapetutena 9861 inimest, haavata on saanud 16 153 inimest.“

Arvud on üsna jõhkrad. VF Kaitseministeeriumi meelest ei ole need aga sugugi „mastaapsed kaotused“. Kui palju peavad ukrainlased veel mehi mättasse lööma, et peabandiitidel aru kusagilt teadmata organist pähe hakkaks tõusma?

Paul Oja, Uued Uudised Soomest