Kõnekas statistika: 24% Rootsis elavatest Ali-nimelistest meestest on kriminaalselt karistatud

Maailm,
©Scanpix
Põlenud autost on saanud Rootsi gängisõdade sümbol

Rootsi ametliku statistika ja juriidilise andmebaasi andmete kohaselt on peaaegu veerand Ali-nimelistest Rootsis elavatest isikutest kriminaalselt karistatud.

Selgus, et praegu elab Rootsis 40 790 inimest, kelle ees- või perekonnanimi on Ali. Juriidilises andmebaasis Lexbase (mis võimaldab kasutajatel kontrollida isikute ja ettevõtete tausta ning võimalikke kriminaalkaristusi) aga esines Ali nime 9742 korda. Seega näitavad andmed selgelt, et ligi veerand (24%) Rootsis elavatest Ali-nimelistest isikutest on kriminaalse taustaga.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Läbiviidud uuring kinnitas sarnast olukorda ka teiste Araabia nimede puhul. Näiteks elab andmebaasi kohaselt Rootsis 26 867 inimest, kelle nimi on Ahmed ning Lexbase’is on 4944 Ahmedi-nimelist kriminaali, mis tähendab, et üks neljast Ahmedi-nimelisest Rootsi elanikust on kriminaalselt karistatud. Näitena võib veel tuua nime Murad. Rootsis elab statistika kohaselt 1315 Muradi-nimelist ja neist 274 on kantud Lexbase, st et 21% neist on kandnud kriminaalkaristust.

Alates 2005. aastast ei pea Rootsi politsei enam kurjategijate üle statistikat nende etnilise päritolu järgi, mille tõttu on väga raske teha kindlaks, kes milliseid kuritegusid toime paneb.

Ent ühe 2005. aastal tehtud uurimuse kohaselt – üks viimaseid enne uue korra sisse seadmist – näitasid arvud, et seksuaalkuritegude puhul olid välismaise päritoluga mehed põlisrootslastest viis korda sagedamini kahtlusalused.

Pärast seda on viidud läbi mitmeid sõltumatuid uuringuid, mis on näidanud, et mitte-rootslased sooritavad tunduvalt rohkem kuritegusid kui põlisrootslased.

Allikas: Samhällsnytt.se

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused