Konservatiivne Euroopa koondub tõeliste väärtuste ja renessansi nimel

Maailm,
Mateusz Morawiecki, Viktor Orban ja Matteo Salvini. (Foto: Scanpix)

Budapestis kohtunud Ungari peaminister Viktor Orbán, Itaalia parempartei Liiga juht Matteo Salvini ja Poola peaminister Mateusz Morawiecki arutasid Euroopa konservatiivsete liikumiste tihedama koostöö üle, eesmärgiga liikuda üheskoos n-ö Euroopa renessansi suunas.

Pärast Fideszi lahkumist traditsioonilised väärtused hüljanud ja vaskliberaalset agendat ajama hakanud europarlamendi Euroopa Rahvaparteist, on Viktor Orbán alustanud aktiivselt Euroopa parempoolsete ja konservatiivsete parteide koondamist ühtsesse fraktsiooni.

„Me tahame Euroopa renessansi ja me teeme edaspidi selle nimel koostööd,“ ütles Orbán pärast kohtumist ja lisas, et kolme riigi koostööd ei takista mingid suuremad erimeelsused. „Nii Itaalia kui ka Poola valitsused on pühendunud Põhja-Atlandi liidu toetamisele ja ka Ungari on Euroopa Liidu ning NATO usaldusväärne liige. Kuna praegune Euroopa tugevaim parempoolne partei, Euroopa Rahvapartei, on ilmselgelt pühendunud pikemaajalisele koostööle vasakpoolsetega, on miljonid eurooplased jäänud esindajata.“

Orbán lisas, et üheskoos jätkatakse selle nimel, et anda ka neile inimestele hääl ning võimalus mõjutada Euroopa poliitikat. „Me ütleme ei tsensuurile, ei Brüsselist juhitavale impeeriumile, ei illegaalsele immigratsioonile ja ei antisemitismile.“

Poola peaministri Mateusz Morawiecki sõnul panid kolme riigi liidrid kohtumisel paika ühised prioriteedid. Lisaks pandeemiast üle saamisele soovitakse keskenduda Euro-Atlandi partnerlusele, NATO-le ja traditsioonilistel väärtustel põhinevale Euroopa integratsioonile.

„Kõik need eesmärgid austavad rahvuste suveräänsust ja tõelisi euroopalikke väärtusi. Perekond ja üksikisiku väärikus – need on tõelised traditsioonilised väärtused,“ ütles Morawiecki. „Me soovime luua Euroopale omamoodi intellektuaalse vundamenti. See on peamine mõte. Lisaks arusaam, et Euroopa vajab renessansi, vajab selliste väärtuste taastõusmist, millele on võimalik toetuda.“ Ta lisas, et nende soov on kõigi Euroopa riikide parema elujärje toetamine ning võrdsete koostöö. „Solidaarsus ei ole mitte tugevama diktatuur, vaid ühiste väärtuste kaitsmine,“ ütles ta.

Liiga juhi Matteo Salvini arvates on Euroopa hüljanud oma traditsioonilised kristlikud juured ja kolme riigi liidrite eesmärk on seda muuta. „Me ei taha, et EL-i riigid on üksteisega vaenujalal, me ei taha probleemide ülekandmist, me peame looma ühise jõu, mis kaitseb Euroopa piire,“ ütles Salvini. „Täna oleme me siin kolmekesi, kuid meil on võimalus luua enamus, mis töötab solidaarse, normaalse ja õnneliku Euroopa loomise suunas.“

Ka EKRE esimees Martin Helme on avaldanud toetust sarnaste vaadetega parempoolsete jõudude koondamisele Euroopas ja saatis Viktor Orbánile ka sellekohase toetuskirja.

Allikas: RemixNews

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused