Konservatiivne Rahvaerakond pärib siseministrilt aru pagulaste järelevalve kohta

Maailm,
- Updated

Eesti Konservatiivne Rahvaerakond pärib siseminister Andres Anveltilt aru, kuidas on riik korraldanud Eestisse saabunud kvoodipagulaste järelevalve.

Arupärimise üle andnud Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsiooni aseesimees Henn Põlluaas juhib tähelepanu, et saja kahekümnest Eestis rahvusvahelise kaitse saanud kvoodipagulasest on ajakirjanduse andmetel Eestist lahkunud 25.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

„Seadus võimaldab pagulasstaatuse saanutel 180 päevast veeta 90 ehk siis aasta jooksul tervelt pool aastat väljaspool Eestit. Kuna asüüli saanud isikud ei pea enda Eestist lahkumist registreerima, siis puudub igasugune teadmine, kas nimetatud isikud on reisil või on nad Eestist lahkunud püsivalt,“ ütles Põlluaas.

„Eesti kvoodipagulaste ülalpidamiseks kulus eelmisel aastal 2,7 miljonit eurot ehk 35 000 eurot iga pagulase kohta ning maksumaksjal õigus teada, mille peale raha kulutatakse.“

Põlluaasa sõnul ootab fraktsioon siseministrilt vastust, kuidas kontrollitakse ja tuvastatakse, et pagulane on reisil, mitte lahkunud mõnda teise riiki.

„Ja kui ei teata, millal ta Eestist lahkus, siis mis alusel ja hetkel peatatakse talle määratud erinevate toetuste väljamaksmine? Samuti soovime teada, kas alusetult väljamakstud summad ning kulutused eluasemele, koolitusele, tugispetsialistile, keeleõppele ja tervisekindlustusele nõutakse sellelt isikult välja,“ selgitas Põlluaas.

“Meid huvitab ka see, kas riik kontrollib, millistes riikides Eestis elavad pagulased vahepeal käivad. Kui selgub näiteks, et käiakse riigis, kust on põgenetud väidetava ohu tõttu, siis on asüüli taotlemisel esitatud valeandmeid, ja see ei vasta rahvusvahelise kaitse saamise nõuetele. Soovime teada, kas sellisel juhul pagulasstaatus, asüüliõigus ja elamisload tühistatakse, nagu tehakse teistes riikides?“

UU

Foto: Scanpix

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused