Konservatiivse Poola eurokraadist vaenlane Donald Tusk ärgitab presidendivalimisi põhja laskma

Maailm,
©Reuters/Scanpix
Ütle mulle, kes on su sõbrad… Donald Tusk ja Vladimir Putin Smolenskis – väidetavalt takistas just tollane peaminister Tusk 2010. aastal seal hukkunud president Lech Kaczyński surma asjaolude uurimist.

Endine Euroopa Ülemkogu president Donald Tusk kutsus teisipäeval üles boikoteerima mais toimuvaid Poola presidendivalimisi, väites, et valitsuse poolt kavandatav posti teel hääletamine kannab praeguse koroonaviiruse pandeemia ajal endas riski inimeste tervisele ega vastavuses vabade, üldiste ja ühetaoliste valimiste printsiibiga.

Tusk, kes oli aastatel 2007-2014 Poola peaminister, ütles Twitterisse postitatud videos, et ei soovita võtta osa 10. mail toimuvatest „hääletamise protseduuridest“. Tema sõnul ei olevat valitseva parempartei korraldataval hääletusel „midagi pistmist valimistega“.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Hoolimata koroonakriisist soovib Poola valitsev Õiguse ja Õigluse partei pidada presidendivalimised plaanitud ajal ja kinnitab, et posti teel hääletamist on võimalik korraldada turvaliselt. Õigus ja Õiglus toetab praeguse presidendi Andrzej Duda kandidatuuri ja tagasivalimist, kes juhib praegu ka arvamusküsitlusi.

Tuski asutatud tsentristliku partei Kodanike Platvorm kandidaat on Malgorzata Kidawa-Blonska, ent ka tema on teatanud, et ei kavatse hääletada.

Paraku on olemas võimalus, et valimised ikkagi ei toimu. Posti teel hääletamist võimaldav seadus on parlamendis alles ootel ja selle lõplik hääletamine ei pruugi toimuda enne 7. maid.

Ka Euroopa Parlament ning Euroopa Julgeoleku- ja Koostööorganisatsioon (OSCE) on vastustanud presidendivalimiste läbiviimis pandeemia ajal.

Poola katoliku kiriku piiskopid tulid aga omakorda välja hoolikalt sõnastatud üleskutsega kõigile Poola parteidele, paludes neil leida mõistliku dialoogi abil lahendused, mis ei tekita juriidilisi kahtlusi ning austaksid vabade ja ausate valimiste demokraatlikke printsiipe.

Allikas: Voice of Europe

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused