Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Koroonapass ärritab rahvast üle maailma ja see tõi ka tuhanded prantslased tänavatele

23.08.2021
Prantslaste protest koroonapassi vastu.
© Scanpix

Juba kuuendat nädalat järjest toimuvad Prantsusmaal suured protestid president Emmanuel Macroni poolt kehtestatud koroonapassi süsteemi vastu. Möödunud laupäeval toimus üle kogu riigi 220 demonstratsiooni, milles osales ligi 175 000 inimest, Pariisis umbes 14 700. Samas väitis nn kollaste vestidega ühinenud grupp Le Nombre Jaune, et osalejaid oli vähemalt 357 100. Inimesed on tulnud tänavale protestima nn pass sanitaire ehk tervisepassi vastu, mida nõutakse mitmele poole sisse pääsemiseks.

Augusti alguses hakkas Prantsusmaal kehtima nõue esitada baaridesse, kohvikutesse ja restoranidesse sisenemisel vaktsiinipass, seda ka välikohvikutes. Sama kehtib pikamaareisidel bussi, rongi või lennukiga. Passiga pääseb sisse juhul, kui isik on saanud kas kaks vaktsiinidoosi, tal on tehtud negatiivne test viimase 72-tunni jooksul või tal on koroonaviiruse läbipõdemise tõend (kehtiv kuus kuud).

Pariisi kohvikutes käib tõendi olemasolu kontrollimas politsei ja erinevatest sotsiaalmeedias tehtud postitustest võib näha, kuidas ka poodidesse ei lasta sisse ilma tõendita inimesi. Macroni suuremahuline tervishoiuplaan näeb ühtlasi ette laste kohustuslikku vaktsineerimist alates 12-eluaastast ja septembrist alates peavad ka nemad vaktsiinipassi esitama hakkama. Kontrolli mitte teostavatele ettevõtetele on ette nähtud suured trahvid (kuni 45 000 eurot) või kuni aastane vanglakaristus. Vaktsiinipassi mitte esitavatele inimestele on trahv 135-9000 eurot.

Lisaks teatas Prantsusmaa majandusminister Bruno Le Maire, et vaktsiinipassi „mängu mitte kaasa mängivatele“ restoranidele ei anta riigiabi, mis tähendab, et koroonasulgemiste tõttu niigi raskes seisus ettevõtteid ähvardab ka abist ilma jäämine.

Kohalikul tasemel on kahe linna – Bezier ja Hayange’i – linnapead andnud politseile käsu passi olemasolu mitte kontrollida.

Allikas: Breitbart