Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Korruptsioonipaljastuste tõttu on päevakorda tõusmas president Bideni ehk “Unise Joe” tagandamine

31.07.2023
Bideni tagandamine on tõusnud päevakorda.
© Scanpix

Ameerika Ühendriikides räägitakse üha valjemalt president Joe Bideni tagandamise protsessi algatamisest. Ajendiks on järjekordne paljastus Hunterite perekonna korruptsiooniskandaalis, millega seoses on selgunud, et Joe Bideni poeg Hunter kaasas tollal asepresidendi ametis olnud isa sageli telefoniteel välismaiste äripartneritega peetavatesse arupidamistesse. Siiani on Hunter pidevalt väitnud, et Joe Biden ei viibinud ühelgi ärikoosolekul.

Vabariiklased on koondumas Joe Bideni vastu ja vabariiklasest spiiker Kevin McCarthy on nüüdseks samuti teatanud, et toetab presidendi tagandamise alustamist. McCarthy sõnul võimaldaks tagandamisprotsess pääseda paremini ligi Hunter Bideni väidetavaid kuritegusid tõendavatele dokumentidele.

Ühe McCarthyle lähedalseisva isiku sõnul ei kavatse spiiker siiski laskuda Nancy Pelosi tasemele ega ole valmis alustama tagandamisprotsessi väljamõeldud või tõendamata süüdistuste alusel. Mida rohkem tõendeid Bidenite süü kohta ilmneb, seda kindlamaks muutub aga võimalus tagandamise alustamiseks. „Niipea, kui on olemas selged ja veenvad tõendid, mis viitavad otseselt Bideni [Joe] seotusele Hunteri pettustega, asuvad mõõdukad tegutsema,“ kommenteeris üks allikas New York Postile. „Oleme nendega rääkinud. Unise Joe jaoks ei paista asjad kuigi soodsas valguses.“

Ka teised prominentsed vabariiklased on leidnud, et 80-aastase presidendi vastu tuleks alustada tagandamisprotsessi. „Esindajatekoja vabariiklased peaksid alustama president Bideni vastase tagandamisprotsessiga,“ ütles esindajatekoja liige Jim Banks, lisades et Bidenite perekond tuleks võtta vastutusele Ameerika mahamüümise eest ja Joe Biden isikliku mõjuvõimu kasutamise eest iseenda ja oma perekonna rikastamiseks.

Esindajatekoja liige Marjorie Taylor Greene esitles juba maikuus seadusesätteid, mille järgi oleks võimalik alustada Bideni tagandamist. Tema sõnul leidus juba siis piisavalt tõendeid presidendi trellide taha saatmiseks. „President on valetamisega vahele jäänud,“ ütles Greene. „Ta väitis, et ei teadnud oma poja äritehingutest midagi. Et ta ei tea sellest kõigest midagi, ent nüüdseks on kinnitust leidnud, et ta on ameeriklastele valetanud ja seda ei tohi ignoreerida, me ei tohi seda lihtsalt vaiba alla pühkida. Seega on vabariiklastel sõna otseses mõttes kohustus alustada tagandamisprotsessi.“

Hunter Bideni lähedane äripartner Devon Archer kirjeldas hiljuti tunnistusi andes ärikoosolekult tehtud väidetavaid telefonikõnesid Joe Bidenile. President ise väidab endiselt, et ei ole oma pojaga tema välismaiseid äritehinguid mitte kunagi arutanud.

Allikas: Townhall