Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Kosmopoliidist moelooja Karl Lagerfeld võrdleb Merkeli sisserändepoliitikat holokaustiga

12.05.2018
Moedisainer Karl Lagerfeld.
© Reuters/Scanpix

Moedisainer Karl Lagerfeld, kes ei ole varjanudki oma pettumust kantsler Angela Merkeli otsuses lubada ligikaudu miljon sisserändajat Saksamaale, on nüüd öelnud, et võib-olla peaks ta seetõttu Saksa kodakondsusest loobuma.

“Kas ta tõesti pidi ütlema, et on vaja tervitada miljonit sisserändajat ajal, mil isegi inimõiguste austamise algataja Prantsusmaa lubas võtta riiki vaid 30 000 immigranti?” ütles Lagerfeld intervjuus Prantsuse nädalalehele Le Point.

Lagerfeld süüdistas “pastori tütart” Merkelit ka selles, et too on soodustanud Saksamaal parempoolsete alternatiivide tekkimist.

“AfD-d ei olnud olemas, kuid ühe lausega tegi Merkel ära selle, et võõrandas enda jaoks kaks miljonit valijat ja saatis 100 neonatsi parlamenti,” ütles ta, viidates 92 AfD seadusandjale, kes said septembris valimistel Bundestagis oma esinduse.

“Kui see jääb nii kestma, loobun Saksa kodakondsusest,” ütles Lagerfeld, kes on varem kiitnud hoopis Prantsusmaa presidenti Emmanuel Macroni. “Mulle meeldib Macron ja tema abikaasa Brigitte, kuid see ei tähenda, et ma tahan prantsuse keelt,” ütles ta ajalehele Le Point.

“Mulle ei meeldi rahvad, ma olen kosmopoliit ja ma ei toeta ka saksa keelt – ma olen pigem hansalane,” ütles ta, viidates 13. sajandil tekkinud Põhja-Saksamaa kaubandusgildidele. Paari kuu eest väitis ta siiski, et saksa keel on ta südames ja ta ei loobu sellest Merkeli rumaluste pärast.

Lagerfeld ärritus juba eelmise aasta novembris, võrreldes Merkeli otsust avada Saksamaa piirid sisserändajatele holokaustiga.

“Te ei saa – kuigi sellest on palju aastakümneid möödas – rääkida miljonite juutide tapmisest ja tuua samas riiki miljoneid Euroopa halvimaid vaenlasi,” ütles ta tollal Prantsuse telesaates.

Allikas: AFP