Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Kreeka hakkab vaktsineerimata haiglatöötajaid vallandama, inimesed suundusid protestidele

06.09.2021
Kreeka tervishoiutöötajate protest Ateenas.
© Scanpix

Kreeka tervishoiuminister teatas ligi 6000 vaktsineerimata haiglatöötaja töölepingu peatamisest. Ehkki tervishoiutöötajad on kohustusliku vaktsineerimise vastu protesteerinud, nõuab Kreeka valitsus neilt vaktsineeritust vähemalt ühe vaktsiinidoosiga.

„Vaktsineerimist nõutakse rahvatervise kaitsmise eesmärgil ja koroonaviiruse levimise takistamiseks haiglates, kus ravil olevad inimesed on eriti haavatavad,“ teatas Kreeka valitsus. Samas anti peatatud töölepinguga töötajatele n-ö veel üks võimalus, s.t lasta end järgnevatel päevadel vaktsineerida esimese doosiga.

Möödunud neljapäeval korraldasid sajad tervishoiutöötajad kohustusliku vaktsineerimise vastase protestiürituse Ateenas ja teistes Kreeka linnades. Tervishoiutöötajate ametiühingu sõnul võib lepingu peatamine puudutada ligi 10 000 töötajat, mis võib tugevalt mõjutada haiglate võimekust.

Tervishoiutöötajate sundvaktsineerimist nõutakse ka mitmes teises Euroopa riigis, näiteks Prantsusmaal, kus töötajad on samuti väljendanud oma protesti.

Suurbritannias hoiatas lordide koja liige paruness Claire Fox vaktsineerimisnõude kehtestamise eest, öeldes, et see kahjustab tõsiselt töötajate õigusi. „Kui me räägime inimeste tööalastest õigustest ja töökohtadest, siis see, kuidas inimesi sunnitakse neid… väga efektiivseid vaktsiine töökoha hoidmiseks süstima, õõnestab kõiki vaktsineerimise kasuks toodavaid argumente ning tegelikult on sellel ka väga tõsine ja kahjulik mõju inimeste tööalastele õigustele,“ ütles Fox.

Allikas: Breitbart