Kreeka on kahe tule vahel – ühelt poolt ründav Türgi, teisalt ükskõikne või isegi süüdistav EL

Maailm,
- Updated
©Reuters/Scanpix
Kreeka armee poolt vahistatud migrandid, kes tungisid üle piiri.

Vastastikune relvastumine Kreeka-Türgi piiril muutub üha intensiivsemaks – Türgi president julgustab migrante ületama illegaalselt Euroopa Liidu piiri, Kreeka püüab seda takistada.

Türgi poolt saabuvate migrantide piiririkkumised on Kreekas juba aastaid tavalised – iga-aastaselt saabub Kreeka saartele meritsi sadu ja tuhandeid illegaale riigist, mis kirjade järgi on Kreeka partner NATOs.

Türgi president Recep Tayyip Erdogani otsus avada migrantidele väravad Euroopasse – ning Kreeka valitsuse otsus neid mitte sisse lasta –, on pingeid tohutult teravdanud. Türklasi süüdistatakse migrantide piirile transportimises, nende abistamises ja isegi Kreeka piirivalvurite ründamises pisargaasiga. Samas on türklased süüdistanud Kreeka relvastatud piirivalvureid migrantide tulistamises ja isegi tapmises, ehkki hiljutiste teadete kohaselt on ka Türgi sõdurid kreeklaste pihta lasknud.

Kreeka piirile on hakanud kohale jõudma ka teiste piirikaitset toetavate Euroopa Liidu liikmete abi. Nii võis hiljuti näha pilte Kreeka piiril patrullivast Austria politsei eriüksusest. Abi on saatnud ka näiteks Poola ja Küpros.

Euroopa Liidu institutsioonide abi Kreekale on olnud pigem retooriline ja ehkki siiani on kreeklaste ranget tegutsemist piiri kaitsmisel mokaotsast toetatud, kipub see toetus vaikselt ära vajuma. Euroopa Komisjonis migratsiooniga tegelev ametnik Ylva Johansson ütles enne üht kohtumist kreeklastega: „Me plaanime arutada, mida nad tegelikult teevad, aga nad peavad ikkagi võimaldama inimestel asüüli taotleda.“

Rootsi sotsiaaldemokraadid aga väidavad, et Kreeka valitsus rikub ELi seadusi, hoolimata Kreeka kinnitusest, et käivitatud on klausel, mille alusel tohib ELi liikmesriik migrante tõkestada.

Allikas: Breitbart

Kommentaarid

One commentOn Kreeka on kahe tule vahel – ühelt poolt ründav Türgi, teisalt ükskõikne või isegi süüdistav EL

  • Avatar

    Erdogan ei otsustanud “väravaid avada” aga otsustas TEMA ENDA poolt läbiviidud sõja ehk Süüriasse sisse tungimise varjus saata uusi islami sõdalasi EUsse.
    EU tegleb silmapetteks “migrantidega” (kellest ENAMUS ei ole Süüriast) ja tema saab vallutada Süüria naftaväljad.
    Ärge unustage, et sõda Süüria vastu on kahekihiline – esmalt moslemi/islami pealetung kristlikele aladele ja kirsikeseks tordil on NAFTA.

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused