Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Kreeka on saamas uue migratsioonilaine peamiseks rindejooneks

29.02.2020
Juba ainuüksi see pilt Kreeka-Türgi piirilt näitab, mida massimigratsioon kaasa toob.
© Reuters/Scanpix

Kreeka sulges reedel täielikult oma piirid ja saatis Vahemerele patrullima kümneid laevu takistamaks Süüria migrantide sisenemist Euroopasse.

Kreeka valitsuse anonüümseks jääda soovinud ametnik rääkis Saksa lehele Bild, et Kreeka on täielikult sulgenud nii oma maa- kui ka merepiiri Türgiga ning mitte kellelgi ei ole lubatud piiri ületada. Bildi väitel on merele saadetud 50 mereväealust ning piiril patrullivad ka helikopterid. Kreeka ametnike sõnul on nad valmis kasutama piiri kaitseks ka pisargaasi.

Türgi valitsus ei ole küll piiride avamist Süüria migrantidele ametlikult kinnitanud, kuid teatud allikate andmetel on antud Türgi piirivalvele, politseile ja rannavalvele käsk piiriületustele mitte reageerida. Lisaks on liikvele läinud teated sellest, et Türgi piiri hoitakse Süüriast saabuvatele põgenikele avatuna 72 tundi.

Türgi valitseva islamistliku Õigluse ja Arengu Partei (AKP) kõneisik Ömer Celik mainis samuti, et piiride avamine on võimalik ja teatas: „Meie migratsioonipoliitika ei ole muutunud, ent muutunud on olukord. Me ei saa enam põgenikke oma riigis hoida.”

Erdogani režiimi eest Saksamaale põgegenud Türgi ajakirjanik Can Dündar postitas Twitteris video Kreeka piiri poole suunduvatest vabastatud Süüria vangidest. Ka erinevad uudisteagentuurid on sarnaseid videoid ja pilte jaganud ning teatanud, et migrandid on alustanud massilist pealetungi Kreeka piirile.

Kreeka valitsuse allika sõnul on Kreeka peaminister Kyriakos Mitsotakis suurendanud piiride üldist turvataset ja Kreeka armee juht kindralleitnant Konstantinos Floros sõitis migrandikriisi ootel Evrose piirkonda.

Ka Ungari valitsus on teatanud ennetavate meetmete kasutusele võtmisest, et kaitsta Ungarit nii koroonaviiruse kui ka Türgi poolt ähvardava uue migratsioonilaine eest.  Kossuth raadiole antud iganädalases intervjuus ütles Ungari peaminister Viktor Orbán, et valitsusel on olukorrast hea ülevaade ning valmisolek kohe reageerimiseks. Tema sõnul on koroonaviiruse leviku takistamiseks juba ennetavalt valminud plaan ja moodustatud spetsiaalne töörühm.

Orbáni sõnul on seega viirusest palju põhimõttelisem ning eksistentsiaalsem oht Lääne ühiskonnale endiselt peatumatu migratsioonisurve Aafrikast ja Lähis-Idast. Türgi ähvardusi kommenteerides rõhutas Orbán: „Peamine küsimus on selles, kus peatatakse lõunast tulevad massid. Ma olen kogu aeg rääkinud, et migratsioon käib lainetena. Me peame olema valmis uueks migratsioonilaineks ja massilisteks rünnakuteks Ungari piiril ning meie kohustus on kaitsta Ungari piiri.”

Allikas: Bild, Breitbart, Voice of Europe