Kreeka rahandusminister: abipaketi kokkulepe võib sündida teisipäeval

Maailm,
- Updated
EU

Kreeka rahandusminister Efkleidis Tsakalotos ütles teisipäeval, et Ateena on lähedal uue abipaketi kokkuleppele laenuandjatega ning see võib sündida päeva jooksul, vahendab BNS.

Tsakalatos väljus teisipäeva hommikul Ateena hotellist, kus ta oli kogu öö pidanud läbirääkimisi kreeditoride esindajatega. Arutelud on liikunud “väga kaugele edasi” ning “kaks-kolm üksikasja on endiselt” lahendamata, lausus Kreeka rahandusminister.

Kreeka peab Euroopa Komisjoni, Rahvusvahelise Valuutafondi (IMF) ja Euroopa Keskpanga (EKP) esindajatega kõnelusi, et sõlmida uus kolmeaastane abipakett väärtuses 86 miljardit eurot.

Kreeka valitsusallikas ütles ööl vastu teisipäeva riigimeediale, et Ateena on jõudnud võlausaldajatega kokkuleppele aastate 2015-2018 eelarveülejäägis.

Kreeka eelarve esmane ülejääk oleks tänavu -0,25 protsenti majandustoodangust. Tuleval aastal oleks eelarve esmane ülejääk 0,5 protsenti, 2017. aastal 1,75 protsenti ja 2018. aastal 3,5 protsenti, lausus allikas uudisteagentuurile ANA.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused