Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Kreeka saarte migrandid majutatakse mandriosa hotellidesse ja korteritesse, kinni maksab Euroopa Liit

22.04.2020
Migrandid Kreeka Kranidi linna hotellis.
© AFP/Scanpix

Kreeka migratsiooniminister kiitis heaks plaani viia Egeuse saartel asuvatest migrandilaagritest mandrile 2380 migranti ja paigutada nad hotellidesse ning korteritesse.

Plaani taga on Rahvusvaheline Migratsiooniorganisatsioon (IOM), kuid üüratu arve maksab kinni koroonaviirusest tingitud majandusprobleemidega maadlev Euroopa Liit.

Migrantide transportimine algas 19. aprillil ja see tahetakse lõpetada kahe järgneva nädala jooksul. Kokku viiakse mandrile 200 üle 60-aastast migranti ja nende perekonnaliiget ning 1730 terviseprobleemidega migranti koos pereliikmetega.

IOMi Kreeka esindaja Gianluca Rocco ütles veebipressikonverentsil, et hotellid on migrantide lühiajalisest majutamisest hetkel väga huvitatud ning et samal ajal jätkub ka ÜRO migrantide majutamisprogramm. Rocco sõnul teeb IOM kõik endast oleneva, et leida järgneva kahe kuu jooksul majutus 5000-le migrandile ja lisas, et viiruse taandudes on oluline leida neile ka tööd.

Hetkel ei ole Kreeka Egeuse mere saarte migrandilaagrites väidetavalt ühtegi COVID-19 positiivset, kuid viirus on levinud kahes Kreeka mandril asuvas laagris. Teisipäeval teatas Kreeka terviseamet, et ühes mandril asuvas hotellis on avastatud koroonaviirus enam kui sajal migrandil.

Kui palju migrantide ümberpaigutamine ja majutamine ELi maksumaksjale maksma läheb, ei ole praegu veel teada.

Allikas: Voice of Europe