Kreeka saartele viidi uute pagulaslaagrite ehitamiseks ja vihase saarerahva taltsutamiseks märulipolitsei

Maailm,
©AFP/Scanpix
Migratsioon politsei kaitse all.

Kreeka Lesbose ja Chiose saarele saadeti teisipäeval märulipolitseinikud, et saaks alata uute vastuoluliste põgenikelaagrite ehitamine.

Sajad inimesid kogunesid kummagi saare sadamasse, et ehitusmasinate ja lisajõudude liikumist tõkestada, kuid politsei ajas rahva pisargaasiga laiali, ütles allikas politseist.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Chiose Mesta sadamas pildusid kaaputsides meeleavaldajad randuvaid märulipolitseinikke kividega, nähtus telekaadritest.

Kohalikud elanikud on ehituse tõkestamiseks parkinud uute laagriteni viivatele teedele autosid ja prügiveokeid. “On teetõkkeid. Vajadusel me sekkume,” ütles allikas politseist.

Pärast nädalaid kestnud tulutuid kõnelusi kohalike võimudega, otsustas peaminister Kyriákos Mitsotákis läinud nädalavahetusel, et ehitus algab kohalike vastumeelest hoolimata.

“Tööd algavad kohe ja need viiakse lõpuni. Tagasiminemist ei ole,” ütles ta pühapäeval.

Suurim opositsioonipartei Syriza süüdistas valitsust ebademokraatlikkuses. “Me ei luba härra Mitsoakisel ja tema valitsusel neid saari lahingtandriks muuta,” ütles Syriza pressiesindaja Alexis Charitsis.

Lesbosel, Samosel, Chiosel, Lerosel ja Kosil on põgenikelaagrites üle 38 000 migrandi, ehkki laagrid olid mõeldud majutama ainult 6200 inimest.

Saarte ametnikud ja kohalikud elanikud ütlesid Kreeka valitsusele, et pärast viit aastat Euroopa rändekriisi eesrindel olemist ei ole nad enam valmis tuhandeid uusi asüülitaotlejaid võõrustama.

Juulis võimule tulnud konservatiivne valitsus plaanib laagrid sel aastal sulgeda ja ehitada nende asemele uued, väiksemad laagrid, mis peaks valmima kümnendi keskpaigaks. (AFP-BNS)

One commentOn Kreeka saartele viidi uute pagulaslaagrite ehitamiseks ja vihase saarerahva taltsutamiseks märulipolitsei

 • Avatar

  Ja endiselt on valitsus rahva vastu…
  Kas ei peaks olema vastupidi – “märulipolitsei viiakse sisse saarte vallutajatest puhastamiseks”???
  Oksa on juba piisavalt painutatud – kas saabub verine vabastus sõda Euroopas või sureme välja?
  Sest lisaks moslemitest tuleb maa puhastada ka neist kes need moslemid on siia tassinud….
  Soovitan tutvuda – Rootsi massimõrva kohalik pealik – Barbara Lerner Spectre ja tema sõnad;
  https://www.youtube.com/playlist?list=PLffcwrjhFqWTK3M4gXu5SGjRZcQ72w_Q0

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused