Kreeka sai koos migrantidega Türgi terroristlikud vasakäärmuslased

Maailm,
©AFP/Scanpix
Migrant Türgi-Kreeka piiril – tõenäoline äärmuslane.

Kreeka politsei teatas, et vahistas reedel 11 inimest kahtlustatuna osalemises Türgi vasakäärmusrühmituse tegevuses, pärast seda kui politseireidi käigus leiti tunnelisse peidetud raskerelvastust.

Politsei pressiteate kohaselt esitatakse välismaistele kahtlusalustele süüdistus osalemises Revolutsioonilise Rahvavabastusrinde (DHKP-C) töös.

Vahistamised toimusid neljapäeval Ateena Sepolia ja Exarcheia linnaosades asuva korteri ja maja politseireidi käigus.

Sepolias asuvast hoonest leidsid politseinikud tankitõrjerelvi, ühe Kalašnikovi automaadi, püstoleid, padrunisalvi ja kuule, mis olid peidetud 47 meetri pikkusesse tunnelisse.

Kaheteistkümnes vahi alla võetud isik oli Interpoli poolt tagaotsitav väidetava seotuse tõttu DHKP-C-ga, öeldi politseist.

DHKP-C on aastate jooksul korraldanud mitmeid rünnakuid ning on Türgi, EL-i ja USA äärmusrühmituste nimekirjas.

Aastal 2017, vahetult enne Türgi presidendi Recep Tayyip Erdoğani visiiti, vahistati Kreekas üheksa inimest, keda süüdistati esialgu kuulumises DHKP-C-sse. Nad veetsid vanglas kuid, ent vabastati möödunud aastal pärast seda, kui neil õnnestus kohut veenda, et nad on poliitilised põgenikud.

Ka Kreekas endas tegutsevad aktiivselt omad vasakäärmuslased, kes sooritavad ka terroriakte. (AFP-BNS-UU)

Kommentaarid

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused