Kreeka-Türgi piiril on korraldatud kriis, milles Türgil on räpane roll

Maailm,
©AP/Scanpix
Türgi sõdur piirijõel.

Türgi roll uues rändekriisi puhangus on suur ja paraku ka ebameeldiv – president Erdogan kasutab migrante ära enda huvides.

Postimees käsitleb artiklis “Hübriidsõda pidav Kreeka ootab abiväge” Kreeka eurosaadik Eva Kailí hinnangut olukorra kohta oma kodumaa ja Türgi vahelisel piiril, millest leiab päris õpetlikku infot.

Lähidalt kokkuvõetuna selgub, et Türgi saadab piirile migrante ning kes on juba kohal, seda enam minema ei lubata. Türklaste tehnika üritab piiritõkkeid purustada, pisargaasi ja relvadega politseinikud ja sõdurid astuvad konflikti Kreeka omadega, nende pihta isegi tulistades.

Türgi peab Kreeka vastu ka infosõda, levitades valeuudiseid ja propagandat. Ankara veeretab oma valesammude tagajärgi põlisele vastasele Kreekale, lootes ise samas Euroopa Liidult endale võimalikult rohkem välja pressida. Brüsselis käies ta siiski midagi ei saavutanud. Samas on EL-is jõudusid, kes tahavad Kreekat “inimsusevastasuse” pärast karistada.

Küprose eurosaadik Kostas Mavrides räägib sellest, kuidas migrandid tunnevad Euroopa reegleid – neil on noad kaasas ja enne Kreeka saari lõhutakse oma paat, ja siis peab Kreeka rannavalve nad päästma ja kaldale viima. Viimati uppus sellise korraldatud aktsiooni ajal laps.

Mavrides nendib, et kui “pagulane” tuleb Pakistanist või Afganistanist algul Türki ja siis Põhja-Küprosele, siis pole tegu pagulase, vaid Euroopasse ronijaga, kes rikub kõiki seadusi. Nende ületoomiseks aga toimib laiaulatuslik inimkaubandussüsteem.

Kommentaarid

One commentOn Kreeka-Türgi piiril on korraldatud kriis, milles Türgil on räpane roll

 • Avatar

  Meeldib mulle (oma iroonilisuses) Postimehe pealkiri; Hübriidsõda pidav Kreeka ootab abiväge
  https://leht.postimees.ee/6921461/hubriidsoda-pidav-kreeka-ootab-abivage?
  Iseloomustab seda olukorda seal vägagi täpselt – huvitav millest selline objektiivsus?
  Meie politseinikud aga saadetakse Frontexi neid invasiste just veel juurde tooma!!!!!!!??????
  Kas ei oleks aeg neist kahepalgelistest EU programmidest distantseeruda ja anda abi Kreekale otse?
  Näiteks mingi üksiku jalaväe pataljoni mahus?!
  Või Aafrikasgt (ja mujalt) need “missiooni” sõdurid sinna hoopis saata – on REAALNE kasu meie tulevikule.

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused