Kreekas arreteeriti migrante riiki toonud vabaühenduse juht

Maailm,
©Reuters/Scanpix
Moria laager Kreeka Lesbose saarel.

Pagulasi aitavad vabaühendused on kogu Euroopas tuntud seadusi jõhkralt eiravate organisatsioonidena, kes oma “õilsate” eesmärkide nimel teevad tihedat koostööd organiseeritud kuritegevusega inimkaubanduse vallas.

Migrantide ebaseaduslikult riiki toomises süüdistatud Kreeka vabaühenduse juht võeti vahi alla, teatas politsei kolmapäeval. Vabaühenduse Emergency Response Centre International (ERCI) loonud Panos Moraitis oli kolm nädalat tagaotsitav ning andis ennast ise üles, vahendab BNS.

Augustis arreteeriti ERCI liige Nassos Karakitsos ja kaks vabatahtlikku – iirlane Sean Binder ja Süüria põgenik Sarah Mardini, keda ootab ees kohtuprotsess.

Politsei otsib organisatsiooniga seoses taga kokku 30 inimest. Korrakaitse teatel on nende eesmärk ajada laiali Lesbose saarel tegutsev kriminaalne võrgustik. Lesbosel elab põgenikelaagrites umbes 11 000 migranti.

Politsei süüdistab ERCI liikmeid inimsmugeldajate otseses aitamises ning politsei uute põgenike saabumise kohta informeerimata jätmises.

Sarah Mardini ja tema õde Yusra sattusid meedia huviorbiiti 2015. aastal, kui nad hüppasid teel Türgist Kreekasse väidetavalt oma põgenikepaadist välja ja ujusid mitu tundi aluse kõrval, et päästa paadis olnud 18 inimest. Seda juttu on peetud ka üheks osavaks propagandalooks. ÜRO pagulasamet (UNHCR) valis 2017. aastal Yusra Mardini oma hea tahte saadikuks.

Lesbos on olnud Türgist Kreekasse suunduvatele põgenikele üheks peamiseks sihtkohaks alates rändekriisi puhkemisest 2015. aastal. Kriisi haripunktis saabus saarele keskmiselt 5000 migranti päevas. Praegu elab saare Moria laagris kolm korda rohkem inimesi, kui tohiks, ja laagris toimuvad pidevalt migrantide omavahelised kokkupõrked.

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused