Kreekas Lesbose saarel puhkes põgenikekeskuses tulekahju

Maailm,
©AFP/Scanpix
Moria laager Lesbosel.

Kreeka Lesbose saarel puhkes laupäeval tulekahju ühes põgenike varjupaigas ajal, mil riigis kasvavad pinged varjupaigataotlejate suure arvu üle.

Šveitsi juhitud keskus One Happy Family asub Lesbose pealinna Mytilíni külje all. “Koolihoone sai väga rängalt kannatada, muud me hetkel öelda ei saa,” sõnas üks keskusega seotud allikas AFP-le.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Viimase nädala jooksul on Lesbosele ja veel neljale teisele Egeuse saarele Türgist saabunud üle 1700 migrandi. Saarel oli varem juba umbes 38 000 migranti, kes elavad ülerahvastatud laagrites.

Eelmisel nädalavahetusel puhkes saarel taas vägivald, milles on vastakuti nii migratsiooni vastased kui ka toetajad.

Kreekal on kavas ehitada kaks uut ajutist laagrit, et majutada sadu asüülitaotlejaid, kes on saabunud riiki pärast seda, kui Türgi piirid lahti tegi, ütles rändeminister 7. märtsil. “Me tahame ehitada (riigi põhjaossa) Serresesse ja Suur-Ateena piirkonda kaks 1000 kohaga suletud keskust,” ütles minister Notis Mitarachi telekanalile Skai.

“Meil on vaja kohalike kogukondade toetust,” lisas ta. Ministri sõnul paigutatakse uutesse laagritesse asüülitaotlejad, kes on saabunud pärast 1. märtsi, mil Türgi teatas, et ei takista enam põgenikke ja migrante Euroopa Liitu minemast.

Serrese linna elanikud korraldasid põgenikelaagri ehitamise kuulduse peale selle nädala algul meeleavalduse ja kohalikud ametnikud teatasid, et linn on plaani vastu.

Türgi-Kreeka maismaapiiril on kümneid tuhandeid asüülitaotlejaid, kes on nädal aega üritanud Kreekasse pääseda. Kreeka politsei pihta on loobitud kive ning korrakaitsjad on vastanud pisargaasiga.

Türgi on süüdistanud Kreekat mitmete migrantide vigastamises ja vähemalt viie tapmises. Kreeka valitsus on need väited tagasi lükanud.

Ministri sõnul vähendatakse pagulastele antavat riigiabi ning neilt palutakse laagritest lahkumist pärast kaitsestaatuse saamist.

“Peavari ja toetused asüülitaotlejatele tühistatakse kuu aja jooksul. Pärast seda tuleb neil sissetuleku nimel tööd teha. See muudab meie riigi vähem ligitõmbavaks sihtkohaks migrantidele,” ütles minister.

Türgi president Recep Tayyip Erdoğan andis rannavalvele käsu takistada migrante üle Egeuse mere sõitmast, sest see olevat ohtlik, vahendas riigimeedia. Samas ei keela ta migrantidel maismaapiirile koonduda ja rünnakutega Kreekasse pääsu üritada. (AFP-BNS)

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused