Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Kristlaste südametunnistusvabaduse kammitsemine näitab Marxi kägistava käe haaret

19.07.2020
Euroopa Komisjoni endine president Jean-Claude Juncker peab kõnet Karl Marxi 200. sünnipäeva tähistamisel Trieris.
© Reuters/Scanpix

Kui EKRE volikogu hoiatas hiljuti ühiskonda marksismi eest, siis käis küll mingi protesteeriv särin kuskilt läbi, aga keegi ei kippunud ennast eriti jõuliselt marksismist distantseerima.

On teada, et konservatiivsed ühiskonnad kaitsevad traditsioonilise elukorralduse seda osa, mis on hoidmist väärt, sealhulgas ka heteroseksuaalset peret ja rahvusriiklust. Vasakpoolsed seevastu on internatsionalismi, üleilmastumise, multikultuursuse ja uusväärtuste poolt ja viivad neid ellu.

Liberaalsel demokraatial on seejuures nende kahe vahel haruldaselt hea positsioon, näitamaks, et nende ühiskonnakorraldus on parim – selleks on vaja demokraatia juurutamist ja hoidmist, et kõik ühiskonnas oleks rahul. Liberalismi nakatumist neomarksismist tõestabki see, et nad seda ei tee.

Värske UU uudis räägib sellest, kuidas Suurbritannias mõistis kohus kristliku adopteerimisagentuuri süüdi geide diskrimineerimises. Homod on nüüd rahul, aga kas kristlased seda on? Neilt ju võeti õigus käituda oma südametunnistuse kohaselt ja seda järeltulevate põlvkondade huvisid arvestades – et lapsel oleks isa ja ema.

Kui liberaalne ühiskond sooviks lõhestumist ja vastuolusid vältida, teeks ta nii, et kumbki pool ei tunneks ennast ebaõiglaselt kohelduna. Jäägu kristlikule agentuurile õigus lapsi kristlikesse peredesse suunata ja saagu geid siis õiguse teiste, ilmalike agentuuride kaudu lapsendamisvõimaluse – mõlemad oleksid rahul (jutt käib liberaalse ühiskonna taustast).

Aga ei – homod saavad oma priviligeeritud õiguse (olles ise kuivanud oks elupuul) ning kristlased kannatavad oma religioossete põhimõtete pärast. Usklikelt on võetud südametunnistuse vabadus ja eelised on antud ühele viljatule seksuaalvähemusele. Kuigi Lääne ateistlikes riikides on ka kristlased muutunud religioosseteks vähemusteks – kuidas jääb nende kui vähemuse õigustega?

Kristlasi diskrimineeritakse Läänes massiliselt, võttes neilt geide ja islami kasuks ära usu-, südametunnistuse- ja sõnavabaduse. Miks karistatakse kristlastest pagareid, kes pole nõus valmistama homopulma torti? Omasooiharatel on võimalik leida kümneid kohti, kus loeb raha ja nende seksuaalsättumusest ei tehta probleemi – aga tundub, et minnakse teadlikult kristlasi torkima. Ühiskonda tahetakse panna laulma geiagenda tahtmiste järgi.

Õige demokraatlik ühiskond lahendaks selliseid olukordi nii, et kristlastele jääks õigus elada oma südametunnistuse järgi ja geid saaks oma asjud rahulikult aetud, selleks on vaja vaid asutusi, mis olekski kindlale huvigrupile orienteeritud. Ilmselt teeks ka normaalne liberaalne ühiskond just nimelt nii.

See aga, mis toimub Lääne pseudoliberaalsetes riikides, on ilmselge neomarksismi ilming – sallimatus kõigi vastu, kes mõtlevad teisiti, nende sundimine tegutsema südametunnistuse vastaselt, karistamine selle eest, et elatakse oma põhimõtete järgi, ja mingite agressiivsete vähemuste pjedestaali kõrgemale astmele upitamine. Ei tee ju geid ise samuti midagi, et nende ümber konflikte poleks – nad pigem õhutavad neid.

Kõige parema tõestuse neomarksismi esiletõusust Läänes andis Euroopa Komisjoni endine juht Jean-Claude Juncker oma osavõtuga Karl Marxi 200. sünnipäeva tähistamisest Trieris Trieris 2018. aastal.