Kristlik kirik ei suuda enam täiel määral seniseid väärtusi kaitsta

Kristlik kirik vappub maailma tabanud raskustes. Pilt on illustratiivne.

Tänasel lihavõttepühade ajal peab tõdema, et ka kristlik kirik on oportunismi pöördumas ja suur mõju selles on vasakliberalismil.

Ehk siis tunnetab kirik, et pühakojad jäävad tühjaks, ja püüab „ajaga kaasas“ käia, muutudes sallivaks igasuguste liberaalsete „väärtuste“ osas. Vähemalt Vatikan on kaasa läinud nii homoagenda kui ka migratsioonikultusega, ja seda just paavst Franciscuse võimu aegadel.

Muidugi on arusaadav, et Jeesuse kirik lähtub hea samariitlase eeskujust, kuid Püha Tooli puhul paistab silma sama, mis vasakliberaalide juures – abivajajateks peetakse viimast kui üht migranti, nii sõja jalust põgenejaid kui ka neid, kes lähevad head elu otsima või on koguni süüdi oma kodumaa hukutamises.

Vatikan ei tundu märkavat, kuidas Euroopas võtab võimust seesama usk, mida kristlased on sajandeid tõrjunud, ja mis on kirikutest mošeed teinud. Ta ei märka Lähis-Ida kristlaste valu, kuid märkab moslemite oma. Ilmselt püüab paavst olukord rahumeelselt lahendada, aga see on sama, nagu püüdnuks juudid vilistitega sõbralikult koos elama hakata. Allahile lihtsalt ei tohi teist põske ette keerata!

Võõrad usud toovad Euroopasse häda ja viletsust ka siis, kui paavst alandlikult pagulaste jalgu suudleb. Kas Püha Tool on valmis vastutust kandma ka siis, kui Vana Maailm usuvaenus verre upub? On ta avaldanud kaastunnet selle 18-aastase Macerata neiu lähedastele, kelle nigeerlane tappis ja tükeldas?

Inimesi peab aitama, kuid see ei saa kunagi toimuda vastuvõtjate ja heategijate arvelt, nagu tänases liberaalses maailmas – teisi päästes ei tohi me ise õnnetuks saada. Vatikan aga toetab poliitikat, kus me peaksime kogu maailma valu endasse võtma – ja vaevalt me sellest valust terveks jääme!

Pisut ka homoagendast, mis kristlikus maailmas üha rohkem tuge leiab. Isegi kui tegu on mingi pseudoinimlikkusega, siis kuidas läheb see kokku sajanditevanuste seisukohtadega?

Jah, inimesed võivad väita, et kirik peab ka kaasajastuma, aga siin võiks ka ateist küsida – kas teie, kes te usute Kõrgemasse Jõusse, ei tegutse mitte Jumala-üleselt? Kas tema on teile nõusoleku andnud või kirjutate omatahtsi Piiblit ümber? Sel juhul tehke pigem uus kirikulõhe, ning looge geikirik, aga ärge kujundage praegust religiooni ümber!

Kahjuks ei anna kirik tänasel päeval inimestele enam mingit lohutust ja usku, sest ta on suuresti kaasa läinud neomarksistide kaaperdatud liberaaldemokraatiaga, mis lammutab kogu senist maailmakorraldust ja ka kristlikku kultuurimaailma.

UU

Kommentaarid