Kristlus jätkuvalt rünnakute all: islamistid tapsid rünnakus Burkina Faso kirikule viis inimest

Rubriik Maailm On
©AFP/Scanpix
Selline põletatud maa jääb maha pärast islamistide rünnakuid. Foto on tehtud Nigeerias.

Kuni maailma avalikkus jätkab usuvabaduse propageerimist ainult islami näitel ega tunnista nende äärmusliku osa avalikku sõjakuulutust kristluse vastu, muutub Jeesuse õpetuse järgimine sama ohtlikuks, nagu see on kahe tuhande aasta eest.

Pühasõdalased tapsid rünnakus Burkina Faso kirikule pastori ja neli kirikulist, teatasid julgeolekuallikad esmaspäeval. Pühapäevane rünnak leidis aset riigi põhjaosas Soumi provintsi pealinna Djibo lähistel Silgadji väikelinnas, rünnaku järel on teadmata kadunud kaks inimest.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Tundmatud relvastatud isikud ründasid Silgadji protestantlikku kirikut, surma sai neli koguduse liiget ja pastor, kadunud on vähemalt kaks inimest,” ütles julgeolekuallikas. Tegemist on esimese rünnakuga ristiusu kirikule alates islamistliku vägivalla puhkemisest riigis.

Sri Lanka katoliku kirik teatas esmaspäeval, et valitsuse kampaania islamistide vastu peaks olema pärast ülestõusmispühade terrorirünnakuid jõulisem.

Colombo peapiiskop kardinal Malcolm Ranjith ütles, et kirik ei pruugi suuta takistada inimestel kohtumõistmist oma kätesse võtma, kui valitsus ei vii läbi põhjalikumat uurimist ega hoia ära uusi rünnakuid.

Kardinal lisas, et ta ei ole uurimise senise käiguga rahul. “Uurimisse tuleks kaasata kõik julgeolekujõud, kes peaksid tegutsema nagu sõjaolukorras,” lisas kardinal.

“Me ei pruugi olla suutelised jõulisema julgeolekuprogrammi puudumisel inimesi vaos hoida. Me ei saa jagada neile lõputuid valelubadusi ja hoida neid vaos. Kutsume valitsust tegutsema jõulisemalt, et inimesed ei võtaks kohtumõistmist oma kätesse.”

Ülestõusmispühadel hukkus rünnakutes Sri Lanka kirikutele ja hotellidele 253 inimest, umbes 500 inimest sai vigastada. Riik keelustab alastes esmaspäevast burka kasutamise, seda põhjendatakse julgeolekuprobleemidega.

AFP/BNS

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused