Kross õigustab Clintoni soovi Iraani ja Süüriat pommitada

Maailm,
Eerik-Niiles Kross.

Esmaspäeval avaldas Riigikogu liige Eerik-Niiles Kross (Reformierakond) Facebookis arvamust, et vaatamata USA demokraatide presidendikandidaadi Hillary Clintoni Lähis-Ida poliitikat kompromiteerivatele WikiLeaksi leketele ei ole Clintoni liberaaldemokraatia vägivaldset eksporti puudutavates seisukohtades midagi taunimisväärset.

“oot mis siis sellest on, et [C]linton soovitas [I]raani pommitada?” küsis Kross sotsiaalmeedia vahendusel Clintonit lekete valguses presidendiks mittesobivaks pidavalt Riigikogu kolleegilt Jaak Madisonilt (EKRE). Vastusele, et USA interventsionistlik poliitika oleks viinud Süüria kodusõjaga võrreldava olukorra tekkeni, reageeris Kross, teatades, et kodusõja jooksul oleks lääneriigid pidanud pommitama ka Süüriat.

“Süüria [olukord] tekkis suuresti seetõttu, et teda ehk Assadit õigel ajal ei pommitatud,” teatas Kross. Alates Süüria kodusõja algusest 2011. aastal on sealsel president Assadi juhitaval valitsusel tulnud võidelda nii Islamiriigi kui ka erinevate islamistlike mässuliste grupeeringutega, kellest mitmedki peavad USAd enda liitlaseks.

Sel nädalavahetusel avalikustatud dokumendid näitavad, et 2013. aastal soovitas Clinton sealse tuumaprogrammi takistamiseks pommitada Iraani. Aasta alguses avaldas WikiLeaks samuti dokumente, mille kohaselt Clinton on nõudnud Süüria seadusliku valitsuse kukutamist, tuues põhjenduseks Iisraeli huvid.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused