Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Kross õigustab Clintoni soovi Iraani ja Süüriat pommitada

18.10.2016
Eerik-Niiles Kross.

Esmaspäeval avaldas Riigikogu liige Eerik-Niiles Kross (Reformierakond) Facebookis arvamust, et vaatamata USA demokraatide presidendikandidaadi Hillary Clintoni Lähis-Ida poliitikat kompromiteerivatele WikiLeaksi leketele ei ole Clintoni liberaaldemokraatia vägivaldset eksporti puudutavates seisukohtades midagi taunimisväärset.

“oot mis siis sellest on, et [C]linton soovitas [I]raani pommitada?” küsis Kross sotsiaalmeedia vahendusel Clintonit lekete valguses presidendiks mittesobivaks pidavalt Riigikogu kolleegilt Jaak Madisonilt (EKRE). Vastusele, et USA interventsionistlik poliitika oleks viinud Süüria kodusõjaga võrreldava olukorra tekkeni, reageeris Kross, teatades, et kodusõja jooksul oleks lääneriigid pidanud pommitama ka Süüriat.

“Süüria [olukord] tekkis suuresti seetõttu, et teda ehk Assadit õigel ajal ei pommitatud,” teatas Kross. Alates Süüria kodusõja algusest 2011. aastal on sealsel president Assadi juhitaval valitsusel tulnud võidelda nii Islamiriigi kui ka erinevate islamistlike mässuliste grupeeringutega, kellest mitmedki peavad USAd enda liitlaseks.

Sel nädalavahetusel avalikustatud dokumendid näitavad, et 2013. aastal soovitas Clinton sealse tuumaprogrammi takistamiseks pommitada Iraani. Aasta alguses avaldas WikiLeaks samuti dokumente, mille kohaselt Clinton on nõudnud Süüria seadusliku valitsuse kukutamist, tuues põhjenduseks Iisraeli huvid.