Kuhu läksid Danske rahad – kas Brexitisse või pigem projekti Nord Stream 2?

Rubriik Maailm On

See, et Danske rahad Euroopas Venemaa huve kaitsma ja esindama hakkasid, on vääramatu fakt, kuid küsimuse on selles, millisel moel.

Paraku jookseb just selles kohas sisse ideoloogiline moment, kus sõnades suunatakse Vene rahad sinna, kuhu ise need paigutada tahetakse.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Euroopa Parlamendi finantskuritegude, maksudest kõrvalehoidmise ja maksustamise vältimise erikomitee esimehe Petr Ježeki sõnul võidi läbi Danske Eesti filiaali liikunud mitte-residentide raha kasutada desinformatsiooni levitamiseks ja Euroopa riikide valimiste mõjutamiseks.

“Komiteel puuduvad küll võimalused, et tuvastada, kuhu Danske Eesti filiaali läbinud mitte-residentide raha edasi liikus, kuid olemasoleva informatsiooni põhjal võime järeldada, et teatud osa pestud rahast kasutati valeinformatsiooni levitamiseks ja Euroopa valimisi mõjutavate kampaaniate korraldamiseks,” rääkis Ježek pressikonverentsil.

Tema sõnul ei saa välistada, et raha kasutati näiteks Ühendkuningriigi Euroopa Liidust lahkumise ehk Brexiti referendumi mõjutamiseks. “Tegemist on ajaloo suurima rahapesuskandaaliga, oleks ime, kui seda raha ei oleks kasutatud sellel eesmärgil,” ütles Ježek.

Seega pakub kõrge euroametnik, et Vene raha kasutati sellise protsessi suunamiseks, mis on Euroopa Liidule vastumeelt, tunnistades samas, et nad ei suuda tegelikku edasiliikumist tuvastada, vaid “ei saa välistada”!

Miks mitte välja pakkuda, et Danske rahadega sai ära ostetud Saksa kõrge võimueliit, et nad annaksid rohelise tee gaasijuhtmele Nord Stream 2? See on märgatavalt tõenäolisem kui Brexiti puhul, kus britid tahavad lihtsalt Brüsseli kammitsatest pääseda. Nord Streami puhul on mängus ka kantsler Angela Merkel ja väga mõjukas poliitik Gerhard Schröder, ning Saksamaa majandushuvid? Kuna Gazprom ilmselt otse meelehead üle kanda ei saa, läksid käiku ehk Danske rahad? Seda ju ka “ei saa välistada”!

Ilmselt jõudsid Danske rahad just Saksamaa juhtivtegelasteni, sest nemad eirasid nii Ida-Euroopa riikide, USA kui ka Euroopa Parlamendi saadikutegrupi hoiatusi Nord Stream 2 juhtme osas. Nii et Danske rahasid maksab otsida ka Euroopa Liidu suuremate liikmesriikide võimukandjate kontodelt ja miks mitte ka Brüsselist endast?

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused