Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Kui tõsiselt tasub võtta lääneriikide sõjalist toetust Ukrainale?

17.11.2021
Ukraina valmistub agressiooniks.
© Scanpix

Olukord Vene-Ukraina piiril pingestub ja lääneriigid lubavad Kiievile sõjalist toetust, ütlemata siiski, kui kaugele ollakse nõus sellega minema.

Rootsi kaitseministri Peter Hultqvisti sõnul on riik valmis saatma oma sõjaväelasi Ukrainasse, edastas kolmapäeval Sveriges Radio. “Meie solidaarsus Ukrainaga peab alati olema väga kindel,” märkis Hultqvist.

Kaitseminister ütles end toetavat Baltimaade ettepanekut Euroopa Liidu eestvõttel toimuvast väljaõppemissioonist Ukrainas, mis võib tähendada, et Rootsi saadab Ukrainasse ohvitsere. “Me näeme selles tähtsat osa EL-i püüdlustest anda oma panus Ukraina suveräänsuse tagamisse,” rõhutas Hultqvist.

Prantsuse president Emmanuel Macron ütles esmaspäeval oma Venemaa ametivennale Vladimir Putinile, et Prantsusmaa on valmis Ukraina territoriaalset terviklikkust kaitsma.

Selle uudise põhjal selgub siiski, et Rootsi saadab väljaõppeohvitsere ja Prantsusmaa mõistab pigem Moskva sammud diplomaatiliselt hukka, Ukraina otsest sõjalisest toetamisest NATO poolt jutt ei käi.