Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Kui Trump looks uue Patriootide Partei, toetaks seda pea veerand ameeriklastest

29.01.2021
Donald Trump jääb kindlasti Ameerika Ühendriikide poliitikat mõjutama. (Foto: Scanpix)

Hiljuti läbiviidud arvamusküsitluse kohaselt toetaks president Donald Trumpi hüpoteetilist uut parteid Patriot Party lausa 23% ameeriklastest. Praeguse vabariikliku partei toetus langeks sellise partei olemasolul 17% protsendi peale.

Just the News portaali poolt läbiviidud küsitlus näitab, et uus patriootlik partei muudaks pöördeliselt USA poliitilist maastikku. Demokraate toetab viimase küsitluse kohaselt 46% registreeritud valijatest ja ehkki see ei ole enamus, tuleks vabariiklaste killustumine kasuks just demokraatidele.

Praeguse Vabariikliku Partei toetajate hulgas moodustavad väga konservatiivsed valijad enamuse ning just nemad oleksid Trumpi uue partei peamised toetajad. Kui Trump jääb edasi vabariiklaste hulka, võimaldaksid needsamad valijad Trumpile suurt mõju partei suunamisel ja nn establishmenti vabariiklaste vastu seismisel.

Ehkki 2020. aasta presidendivalimiste ajal oli Trumpi toetus vähemuste hulgas küllaltki madal, jagunesid afroameeriklaste ja latiinode hääled vabariiklaste ja uue võimaliku partei vahel võrdselt.

Trumpi nõunik Jason Miller kinnitas siiski pühapäeval Fox Newsile, et Trumpil ei ole praegu aktiivseid plaane uue partei asutamiseks.

Uuring viidi läbi 21.-23.01.2021

Allikas: Just the News