Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Kuidas Venemaa on valmistunud kaitsma end sanktsioonide vastu?

-
27.02.2022
Venemaal käib hoogne sularaha väljavõtmine.
© Scanpix

„Paljud lääneriigid on otsustanud määrata Venemaale uusi sanktsioone seoses olukorraga Ida-Ukrainas. Lääs ei ole siiski üht asja arvesse võtnud. Venemaa on selleks hetkeks valmistunud aastaid.“

Nii kirjutab reporter Elsa Osipova Soome YLE portaalis 24. veebruari hommikul. Ja annab Soome Panga vanemkonsultandi Laura Solanko abiga põgusa ülevaate Venemaa võetud meetmetest.

Venemaa riigieelarve on hulga aastaid olnud plussis. Ülejääk on mustade päevade jaoks tallele pandud n.ö Rahvusliku Heaolu fondi. Fondis on praegu valuutat 160 miljardi dollari väärtuses.

[Siinkirjutajal on algkoolist säilinud mõningane ettekujutus aritmeetikast. Kui, nagu värsked andmed väidavad, iga Ukrainas sõditud päev Vene riigi rahakotti 20 miljardi võrra kergendab, suudab Vene armee ühtekokku tervelt kaheksa päeva sõda pidada, enne kui kogu Rahvusliku Heaolu fondile on vesi peale tõmmatud.]

Venemaa on püüdnud eemale tõmbuda dollareist ning paigutada oma vara kulda ja Hiina valuutasse renminbidesse. Kui viie aasta eest moodustasid dollarid Venemaa valuutavarudest 40 protsenti, siis tänapäeval vaid 16 protsenti.

Venemaa otsib ka aktiivselt uusi kaubandussuhteid Aasia suunalt, väljastpoolt läänemaailma. Tema koostöö Hiinaga väljaspool energiatoormega kauplemist toimub siiski üsna väheses ulatuses.

[Uuemad teated räägivad, et Vene-Hiina kauplemine kipub vägisi soiku jääma, kuna pangandust puudutavate sanktsioonide mõjul ei pääse raha kahe riigi vahel enam liikuma].

Venemaa usub endiselt, et energiatoorme vägi aitab tal Euroopat põlvili suruda. Euroliit saab 40% vajaminevast maagaasist Venemaalt.

Vene oligarhid on oma vara kindlustanud nii, et on seda tähelepanuväärsel hulgal üle maailma laiali paigutanud. Näiteks Suurbritannias kuulub venelaste omandusse massimeediat, jalgpallimeeskondi, ülikoole ja on poliitikuidki, kelle tegevust rahastavad venelased. Paljude varandus on peidetud maksuparadiiside ja riiulifirmade taha.

Muidugi, see asjaolu võib kujuneda ka nende nõrkuseks. Ja kui need varjatudki varandused välja peilitakse ja konfiskeeritakse ning mõnigi oligarh on sunnitud, selmet eralennukiga Rivierasse puhkust veetma sõita, suunduma hoopiski pruugitud Opeliga palktaresse Bolšaja Podzeljanitsa külas kohaliku järve kaldal, siis võib mõnegi mõjuka isiku pilk õnnetuse põhjustajat otsides pöörduda ühe väikese, ilmsete vaimsete häiretega, pika laua otsas istuva mehe poole…

Kasutatud allikas: https://yle.fi/uutiset/3-12329933?utm_source=newsletter&utm_medium=email&utm_campaign=newsdaily&utm_content=2022-02-25

Paul Oja, Uued Uudised Soomest