Külahullu luul või tõsine jutt? Soome vasakpoolsete tudengite liider tahab kaotada vanglad ja ehitada üles kuriteovaba maailma

Maailm,
Trellid

Järgmine tase: Soome vasakpoolsete tudengite üleriikliku ühenduse aseesinaine Tiina Turunen tegi ettepaneku vanglakaristused ära kaotada, sest selle kaudu marginaliseeritakse inimesi. Ajaleht Kansalainen kirjutab sellest, kasutades pealkirjas Turuneni tsitaati: „Mis on kannatusi põhjustava süsteemi õigustus?”.

Kansan Uutiste kolumnis kritiseeris vasaknoor tugevalt Soome õigussüsteemi. Tiina Turunen peab vangistust suureks probleemiks – see olevat inimõiguste küsimus, sest tegemist on tungimisega inimeste vabadusse ja eraellu.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

„Vangistamine põhjustab palju kahju nii üksikisikule kui ka ühiskonnale. Vangistamine marginaliseerib inimesi erakordsel viisil. Vangistamine põhjustab inimeste kannatusi,“ kirjutab ta, lisades, et on vaja küsida, mis on tegelikult õigustus süsteemile, mis põhjustab palju kannatusi ja vähe kasu.

Turunenil on kohe ka lahendus varnast võtta – nimelt tuleb tema sõnul tegeleda kuritegevuse ennetamisega ja „ehitada kuriteovaba maailm ja muuta ühiskond selliseks, kus vähemusi ei rõhuta, pole vägistamiskultuuri ja inimõigust-äärmuslust võetakse tõsiselt“.

“Vanglasüsteemi kriitika ei ole seetõttu vaakumis, vaid osa laiemast vasakpoolsest ja feministlikust visioonist, mis hõlmab ka kuriteovaba maailma ülesehitamist,” lõpetab külahulluna kõlav Vasakpoolsete üliõpilaste asepresident.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused