Kuni Lääs paadirännet jõuliselt ei lõpeta, surevad migrandid Vahemerel

Maailm,
Euroopa vastutab surmade eest, kui ebaseaduslikku rännet ei lõpetata. (Foto: Scanpix)

Kolmandat päeva Vahemerel kahes paadis olnud migrandid on päästetud, teatas laupäeval migrandikorjeorganisatsioon, kuid kolmandal alusel oleva 110 inimese olukord on hetkel teadmata.

Päästeliin Alarm Phone teatas laupäeval, et kaks paaditäit varem kriitilises olukorras olnud inimest on päästetud. Kokku oli alustel umbes 160 inimest.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Kaks alust kolmest hädasolevast viidi Lampedusale pärast kolme päeva ilma abita,” teatas Alarm Phone Twitteris, viidates Itaalia saarele. Kolmanda paadi saatus Malta lähistel on veel teadmata.

Reede õhtul teatas Alarm Phone kolmest alusest, mis kandsid migrante ning mis asusid Itaalia ja Malta päästetsoonides või nende lähistel.

Aluste asukoha tuvastas migrante kokkukorjav Sea-Watch, mis kutsus lähedalasuvaid kaubalaevu hädasolijaid päästma.

Laupäeval teatas Alarm Phone, et Malta relvajõud ja Itaalia rannikuvalve keeldusid aitamast või koordineerimast päästeoperatsioone kaubalaevadega. Neile väidetele veel kinnitust tulnud ei ole. Malta ja Itaalia pole avaldust kommenteerinud.

Alarm Phone hoiatas varem, et üks paat on hakanud lekkima ning et teisel paadil on inimesed juba teist päeva toidu ja veeta ning hakkavad paanikasse minema. Kolmanda alusega on kontakt kadunud.

Eelmisel aastal hukkus teel Euroopasse üle Vahemere enam kui 1200 migranti, teatas Rahvusvaheline Migratsiooniorganisatsioon (IOM).

Lääs jätkab senist poliitikat, kus ebaseaduslikku rännet ei takistata kuidagi, migrandid lastakse teele asuda ja siis halatakse, kui neid ei päästeta või nad lausa hukkuvad.

Üheks variandiks oleks suurte päästekeskuste rajamine Vahemere lõunakaldale, kus need riigid, kes soovivad migrante, saaksid nad registreeritult enda juurde viia. Euroopa Liit aga eelistab lasta ebaseaduslikul rändel jätkuda, et siis kokku korjatud migrandid karistuste ähvardusel liikmesriikidele pähe määrida.

Pealegi toimub ränne pandeemia ajal ja kontrollimata migrandid veavad Lõuna-Euroopasse erinevaid haigusi. Kogu migratsioon toimub tegelikkuses vastutustundetult, ebaseaduslikult ja täiesti kaootiliselt ning Lääs ei soovi seda lõpetada.

Alates jaanuarist on umbes 300 migranti surnud või jäänud teekonnal kadunuks, teatas ÜRO agentuur. Selle eest vastutavad ka Lääne migratsioonilembelised institutsioonid. (AFP-BNS-UU)

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused