Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Küpros alustab rändetulva tõttu eraldusjoonel ühispatrulle

09.12.2019
Piiripunkt pealinn Nikosias
© Scanpix

Etniliselt jagatud Küpros alustab eraldusjoonel sõjaväe ja politsei ühispatrulle, et pidurdada Põhja-Küproselt saabuvat migrantide tulva, ütles esmaspäeval Küprose siseminister Nikos Nouris.

Nouris ütles Küprose rahvusringhäälingule CyBS, et patrullid jagatud pealinnas ja selle ümber hakkavad toimuma ööpäevaringselt. Jaanuari lõpus hinnatakse meetme tulemuslikkust.

Minister lisas, et politseinikud hakkavad patrullima koos sõduritega, kuna sõjaväelastel ei ole õigust tsiviilisikuid kinni pidada.

Küprose 180 kilomeetri pikkune puhvertsoon on kõige kitsam Nikosia vanalinnas, kus piir on lõikudes, kus puuduvad mehitatud valvepostid, osutunud üsna poorseks. Valdav osa migrantidest saabub Küprose põhjaosast rahvusvaheliselt tunnustatud lõunaossa, et seal asüüli taotleda.

Nikosia on 1974. aasta Türgi invasioonist alates jagatud kaheks mööda nn Rohelist joont (ÜRO poolt kontrollitud demilitariseeritud tsoon). Nii Küprose Vabariik kui ka rahvusvaheliselt tunnustamata Põhja-Küprose Türgi Vabariik peavad Nikosiat oma pealinnaks.