Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Küpros saadab maalt välja 17 migrandina saabunud eeldatavat islamiterroristi

27.05.2020
Süüria põgenikud Küprosel – neid vaadates võib eeldada, et sõjameheeas mehed ilmselt teenisid kodumaal mingi rühmituse ridades.
© AFP/Scanpix

Küpros kavatseb riigist välja saata 17 migranti, keda kahtlustatakse kuulumises äärmusrühmitustesse Islamiriik ja Al-Qaeda või seotuses terroritegudega, ütles siseminister Nikos Nouris.

Ta kinnitas, et sadade maale saabunud ebaseaduslike sisserändajate hulgas, on 17 suhtes sellised kahtlused ning nende nimesid on ristkontrollitud Interpoli ja Europoliga.

Nourise sõnul on kahtlustatavad Larnaca lähedal laagris ja neid pole varem välja saadetud koroonaviirusega seotud sulgemismeetmete pärast. Omega eratelekanalile antud intervjuus ütles minister esmaspäeva õhtul, et nüüd on kõik protseduurid väljasaatmiseks ette valmistatud.

Nourise sõnul on ka Interpol ja Europol meeste seotust terrorismiga kinnitanud. Nende kodakondsust või seda, kuhu nad saadetakse, ta ei avanud.

Küprosesse on saabunud selle aasta algusest umbes 3000 varjupaigataotlejat, kellest enamik saabus enne koroonaviiruse vastaste meetmete rakendamist.

Nikosia kinnitab, et kui arvestada varjupaigataotlejate arvu suhet maa elanike arvuga, on Küpros Euroopa tipus. (AFP – BNS)