Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Kurdistani haritlane: kui meie noored mehed kodumaalt lahkuvad, siis kes seda maad kaitseb?

24.11.2021
Iraagi kurdi pešmerga naissõdalased 8. oktoobril Arbilis – just ajal, mil sealtsamast pärit kurdi mehed Poola piiri ründavad.
© Scanpix

Vasakliberaalid räägivad palju migrantide õigustest ja soovitavad nad Euroopasse vastu võtta, kuid “unustavad” seejuures, et migratsioon viib vaestelt riikidelt tavaliselt kõige hakkajamad inimesed ja allesjääjate elu muutub sellest veelgi hullemaks, sest kõik ju ometigi kodumaalt lahkuda ei saa.

ERR-is on intervjuu Iraagi Kurdistanis asuva Sulaimania ülikooli õppejõu Pshtiwan Faraj Mohammediga, kes ütleb, et Kurdistan on enam kui 100 aastat unistanud iseseisvusest, aga kui kõik sealt põgenevad, siis jääb see maa vaenlastele.

“Paljud inimesed Kurdistanis on mures, et tegemist on ajude äravooluga. Kui kõik haritud noored inimesed, kui kogu meesjõud, tööjõud lahkub maalt, siis kuidas me saame ennast kaitsta? Sajad tuhanded inimesed on aegade jooksul seda maad kaitstes oma elu andnud,” kommenteeris Mohammed.

Õppejõud räägib migratsiooni taustast: “Neile öeldi, et kui te tulete, annate lihtsalt 3000 dollarit, võite te minna Euroopa piirile. Läbi ajaloo on kurdid armastanud Euroopasse minna, sest nad on kõvad töötegijad, neile meeldib sealne elukorraldus, seaduse võim, demokraatia, et inimesed võivad igale poole reisida. Nad otsivad paremat elu,” rääkis Mohammed.

“Siinsed inimesed tahavad lahkuda, on neil töökoht või mitte. Ma arvan, et nad on mõjutatud juttudest, et on olemas veel parem elu, hariduse võimalus ja mõned inimesed on siin ka tõeliselt hädas. Tänapäeva tehnoloogilises maailmas, kus on nutitelefonid ja globaliseerumine, vaatavad noored inimesed nutitelefonist, et Euroopas ja Ameerikas on parem elu ja nad mõtlevad, et see maa pole nende jaoks,” lisas Mohammed.

Nagu uudisest selgub, on olemas jõud, kes õhutavad migratsiooni, aga ei räägi sellest, mis toimub näiteks Valgevene metsades. Neil inimestel aga, kes toetavad kurdide lahkumist kodumaalt, tasub mõelda sellele, et nii loovutatakse ühe rahva kodumaa nendele, kes juba aastasadu sellele naftarikkale maale hammast ihuvad – türklastele ja araablastele.

Youtubes on leitavad videod Süürias Islamiriigi vastu sõdivatest noortest naistest, kes ütlevad – saatke meie mehed tagasi koju, meil on neid vaja.