Kuue riigi välisministrid taunisid krimmitatarlaste tagakiusamist

Maailm,
©ZP/Scanpix
Krimmitatarlaste miiting oma kodumaal vahistatud liidrite kaitseks Kiievis.

Eesti, Läti, Leedu, Poola, Gruusia ja Ukraina välisministrid mõistsid esmaspäeval tehtud ühisavalduses hukka krimmitatarlaste tagakiusamise.

Krimmitatarlaste massiküüditamise 76. aastapäeval tegid kuue riigi välisministrid ühisavalduse, kus mälestasid kõiki ohvreid ning mõistsid hukka Venemaa jätkuvad repressioonid krimmitatarlaste vastu Venemaa poolt okupeeritud Ukraina aladel Krimmis, teatas välisministeeriumi pressiesindaja. Ühtlasi kutsusid nad Venemaad lõpetama agressiooni Ukrainas.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

„Kuus aastat pärast Krimmi annekteerimist on olukord poolsaarel sünge, Venemaa rikub läbivalt inimõigusi, eriti vähemusrahvaste omi. Julgeolekunõukogu liikmena tõstatas Eesti küsimuse märtsis eraldi kohtumisega Krimmi inimõiguste teemal, kus arutati ka krimmitatarlaste tagakiusamist. Seisame jätkuvalt selle eest, et Krimmis toimuvat ei unustataks,“ sõnas Eesti välisminister Urmas Reinsalu.

Välisministrid avaldasid krimmitatarlastele toetust jätkuvas võitluses nende õiguste eest ning mõistsid hukka Venemaa agressiivse poliitika Ukraina vastu ja jätkuvad krimmitatarlaste vastased repressioonid.

„Kutsume Venemaad üles lõpetama rahvusvahelise õiguse aluspõhimõtete rikkumise, rakendama täielikult ÜRO Peaassamblee resolutsiooni Krimmi – Ukraina – inimõiguste olukorra kohta ning täitma rahvusvahelise üldsuse nõudmisi lõpetada Krimmi Autonoomse Vabariigi ja Sevastopoli linna okupeerimine,“ seisab avalduses.

Ministrid toonitasid, et ükski Venemaa katse okupatsiooni poolsaarel seadustada ei muuda fakti, et Krimm on Ukraina. (BNS)

One commentOn Kuue riigi välisministrid taunisid krimmitatarlaste tagakiusamist

  • Avatar

    Kutsun Eestit ja teisi riike üles lõpetama kottimast sanktsioonidega krimmi-tatarlasi ja teisi krimmis elavaid inimesi.

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused