Lääne-Euroopa reaalsus: kõige rohkem rünnatakse parempoolseid rahvusmeelseid poliitikuid

Rootsi Demokraatide liider Jimmie Åkesson on mitmel korra füüsilisi rünnakuid kogema pidanud.

Hiljutise uuringu kohaselt puutub kümnest Rootsi poliitikust kolm kokku ähvarduste ja ahistamisega, kuid kõige enam ohus on rahvusmeelse partei Rootsi Demokraadid poliitikud.

Breitbart vahendab viitega Dagens Samhällele, et uuringufirma Demoskop poolt läbi viidud uuringus küsitleti 4279 Rootsi poliitikut üle kogu riigi. Küsimusele „Kas teid on viimase aasta jooksul ähvardatud või ahistatud seoses teie poliitiliste tegevustega?“ vastas 29% , et nad on kogenud füüsilist vägivalda või vandalismi nii avalikes kohtades kui ka privaatselt.

Tulemuste analüüsist selgus aga, et Rootsi Demokraatide poliitikutest on ähvardusi ja vägivalda kogenud lausa 47%. Rootsi Demokraatide poliitik Emilia Orpana sõnul sattus ta isegi valimispäeval verbaalse rünnaku alla.

„Seisime valimisjaoskonna juures ja jagasime laiali hääletussedeleid. Kaks meest olid häiritud minu Rootsi Demokraatide kirjaga särgist,“ meenutas Orpana ja tema väitel ähvardasid mehed teda tappa.

Euroopa Parlamendi valimiskampaania ajal rünnati 15-aastast noormeest, kes abistas Rootsi Demokraate. Rühm inimesi läks poisile kallale, kui too tahtis teha pilti ühest seltskonna liikmest, kes oli teda juba eelnevalt rünnanud ning visanud tema peale söögisoodat.

Paar päeva pärast nimetatud juhtumit langes rünnaku alla ka Rootsi Demokraatide liider Jimmie Åkesson, kelle auto pihta tulistati peale üht kampaaniaüritust hulgaliselt ilutulestiku rakette.

Rootsi ei ole ainus riik Euroopas, kus rahvuslikult meelestatud poliitikuid pidevalt ähvardatakse, ahistatakse või lausa vägivaldselt rünnatakse. Saksamaal on näiteks toimunud mitu tõsist vägivallajuhtumit Alternatiiv Saksamaale (AfD) poliitikute ja nende vara vastu.

Selle aasta alguses näiteks toimus pommiplahvatus AfD Döbelni kontoris ja parlamendisaadik Frank Magnitz sattus tõsise rünnaku tagajärjel haiglasse. Ründajateks olid vasakäärmusliku rühmituse Antifa liikmed.

Allikas: Breitbart

Refereeris Triin van Doorslaer

Kommentaarid