Lääne-Euroopale teevad üha enam muret kõrilõikajateks õpetatavad “salafismilapsed”

Maailm,
Mošee Marseilles
©AFP/Scanpix
Mošee Marseilles

Islamiriik ei pea enam järelkasvu pärast muretsema, sest moslemiimmigrantidest üleujutatud Lääne-Euroopa toodab juba ise pühasõdalasi.

Rotterdamis osundas parempoolne erakond Leefbaar sellele, et Delfshaveni linnaosas on asutatud ebaseaduslik mošeepõhine internaatkool, kus immigrantide lapsed veetsid terve suve ja neil lubati ainult nädalavahetustel koju minna. Koolis õpetati lastele araabia keelt ja Koraani.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Rotterdami Delfshaveni piirkonnas on kümme mošeed. Leefbaari partei on aastaid võidelnud mošeedel põhinevate internaatkoolide vastu, väites, et need institutsioonid põhjustavad paralleelsete ühiskondade tekkimist, vahendab kansalainen.fi.

Islam on muutunud probleemiks ka Hamburgi koolides, sest islamiäärmusluse omaks võtnud laste arv kasvab Saksamaa jõudsalt. Isegi vasakpoolne Hamburgi Linke partei leiab, et õpetajatele tuleb anda täiendavat koolitust, võitlemaks tõhusamalt selle “riigisisese äärmusluse” vastu.

Üha rohkem õpetajaid ja koolipsühholooge on viimase paari kuu jooksul kutsunud üles asutama “kuuma liini” radikaliseerumise ennetamiseks, kuna isegi nende algkoolilapsed olid näidanud üles suundumust islamiäärmuslusele. “Enamik lapsi elab sotsiaalses keskkonnas, kus nende vanemad on juba radikaliseerunud,” ütles Nürnbergi radikaliseerumisvastase nõuandekeskuse juht Florian Endres .

“Koolilapsed võitluses islamiradikaliseerumise vastu” Hamburgi rühm on teinud linnavalitsusele ettepaneku töötada välja uus kontseptsioon võitluses äärmusislami leviku vastu. “Islamiradikalismi ennetustöö peab olema haridustöö lahutamatu osa ja see peab pidevalt koolides tegutsema,” ütleb meeskonna juht Sabine Boeddinghaus.

Radikaalne islami salafistlik suund on Saksamaal kujunenud omamoodi “koduseks ekstremismiks” pärast seda, kui Islamiriik on kaotanud oma tugipunktid Lähis-Idas. Radikaliseerunud lapsi kutsutakse Saksamaal “salafismilasteks”.

Salafism on islami uususund, täpsemalt äärmusideoloogia, uusfundamentalistlik suund sunni islamis, mis seab eesmärgiks tagasipöördumise algislami juurde.

“Kasvav trend ISIS-e propagandas on naiste ja laste õhutamine terrorirünnakutele. Seda ajendab tõenäoliselt lootus, et nais- või lapsterrorist saaks meedias laiaulatuslikumat tähelepanu, samuti pragmaatiline eeldus, et naised ja lapsed läbivad lihtsamalt EL-i migratsioonikontrolli,” kirjutab ka Eesti välisluureameti raport.

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused