Läänelik “kriisi reguleerimine”: Merkel rääkis Valgevene piirikriisist “taustajõu” Putiniga

Maailm,
- Updated
©Scanpix
“Kuule, Volodja, mul ei mahu need migrandid enam Saksamaale ära, anna pisut hingetõmbeaega!”

Lääne liberaalsed liidrid on sedavõrd naiivsed, et usuvad, nagu saaks kriisi algatajatega konstruktiivselt läbi rääkida. Kui saabki, siis on selle hinnaks järeleandmised mingites küsimustes.

BNS vahendab: Venemaa teeb ettepaneku korraldada arutelu Valgevene ning Poola ja Leedu piiril kujunenud olukorra üle Minski ja Euroopa Liidu otseläbirääkimistel, ütles kolmapäeval Vene president Vladimir Putin, kui talle helistas Saksa kantsleri kohusetäitja Angela Merkel.

“President Putin tegi ettepaneku korraldada tekkinud murede arutamine EL-i liikmesriikide ja Minski esindajate otseläbirääkimistel,” seisis Kremli pressiteates.Selles märgitakse, et “arutati üksikasjalikult pagulaste olukorda Valgevene-EL-i piiril. Väljendati muret rändekriisi humanitaartagajärgede üle.”

Putin ja Merkel leppisid kokku, et arutelu sel teemal jätkub. Merkel rõhutas, et migrantide tööriistana kasutamine Valgevene režiimi poolt on “ebainimlik ja vastuvõetamatu” ning palus president Putinilt oma mõjuvõimu rakendamist, et sellele lõpp teha, ütles Merkeli pressiesindaja Steffen Seibert.

Nagu näha, väljendab Kreml “muret rändekriisi humanitaartagajärgede üle” ja Merkel palub aidata lõpetada migrantide kasutamine tööriistana. Võib sajaprotsendiliselt kindel olla, et sellest kas ei tule üldse mingit tulemust või siis annab Saksamaa milleski järele. Sest Putini-Lukašenka tandem millestki niisama ei loobu.

Selline “diplomaatia” on juba tuttav Türgi-EL-i suhetest, kus president Erdogan pigistab migrantide abiga Türgile välja raha ja muid hüvesid.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused