Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Lääneriigid toetavad Iisraeli ja mõistavad hukka Hamasi, nende poolt vastu võetud migrandid aga juubeldavad islamistliku verevalamise üle

-
10.10.2023
Need Palestiina pühasõdalased ei poseeri mitte Gazas, vaid Portugali pealinnas Lissabonis.
© Scanpix

Euroopa ja Põhja-Ameerika moslemitest sisserändajad, aga ka Lääne nn progressiivsed vasakpoolsed, on viimastel päevadel täiesti avalikult tervitanud Hamasi rünnakut Iisraelile. Suurbritannias, Saksamaal, Rootsis, Prantsusmaal, USAs, Kanadas ja mujal juubeldati tänavatel Hamasi barbaarset rünnakut tähistades.

Berliini immigrantide linnaosas High-Deck-Siedlungis ründasid araabia taustaga noorukid palestiinameelse meeleavalduse käigus politseinikke, vigastades neist tõsisemalt kahte. Arreteeriti 40 meeleavaldajat. Ka mujal Berliinis tähistati Hamasi rünnakut kärarikkalt.

Saksamaa üha ebapopulaarsemaks muutuv sotsialistist kantsler Olaf Scholz kinnitas toetust Iisraelile ja lubas, et „Saksamaa seisab selle kohutava rünnaku valguses kindlalt ja vankumatult Iisraeli kõrval“. Ta nimetas Hamasi rünnakut barbaarseks ja lisas, et Iisraeli julgeolek on Saksamaa huvides. Samas on Saksamaa valitsused pikka aega toetanud Palestiina terroriste kümnete miljonite eurodega ja riiki on aastatega vastu võetud miljoneid moslemi immigrante. Seetõttu nimetas Poolas elav Belgia päritolu ajaloolane David Engels Berliini otsust seada Brandenburgi väravale valgustatud Iisraeli lipp „silmakirjalikkuse, oportunismi ja impotentsuse ülimaks sümboliks“.

Suurbritannias kogunesid palestiinameelsed Hamasi veresauna tähistama nii Londonis, Manchesteris kui ka Brightonis. Politsei teatas, et on tekkinud konfliktidest teadlik ja lubas suurendada patrullide arvu Londonis.

Ka mitmekultuurilises Rootsis ei jäänud Hamasi toetavad meeleavaldused tulemata. Laupäeval ummistasid Malmö tänavaid palestiinlaste ja teiste sisserändajate autokolonnid. Kõlas vali palestiina muusika ja lehvitati Palestiina lippe.

Ameerika Ühendriikides kohtusid Palestiina ja Iisraeli toetajad New Yorki Times Square’il, karjudes siis vastastikku solvanguid. New Yorki politsei oli sunnitud vägivalla puhkemise kartuses kogunemise laiali ajama. Üks Palestiina toetaja hoidis üleval mobiiltelefoni, mille ekraanil oli suurelt näha natsisvastika.

Kanadas toimusid Palestiinat toetavad üritused nii Ottawas kui ka Montrealis. Lehvitati Palestiina lippe ja kanti plakateid kirjadega: „Lõpetage kohe Palestiina koloniseerimine sionistide poolt“ ja „Austa olemasolu või valmistu vastupanuks.“

Kanada juudi kogukonna juhid saatsid politseile avaliku kirja, milles kutsusid üles tegema Hamasi kuritegude tähistamisele resoluutset ja kompromissitut lõppu. „Hamas, mis kuulub terroristlike rühmituste nimekirja, paneb hetkel toime mõrvu, rünnakuid ja kümnete laste ning tsiviilelanike röövimisi. Need meeleavaldused demonstreerivad avalikku toetust terroristlikule organisatsioonile, kes ei näita üles mingit austust Kanada väärtuste vastu. Meie, allakirjutanud, nõuame nende jõledate kuritegude toetuseks korraldatavate kogunemiste lõpetamist. Tegemist on avaliku julgeoleku küsimusega,“ seisab kirjas.

Allikas: The European Conservative