Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Lääneriikide sõjaline abi Ukrainale – parem hilja kui mitte kunagi

-
28.02.2022
Ukraina armee vajab abi.
© Scanpix

Lääs on nädalavahetusel teinud rea väga julgeid otsuseid nii relvastuse tarnimise kui ka Venemaa-vastaste sanktsioonide raames, kuid kahjuks hilja – need tulnuks rakendada kas juba Donbassi isehakanute tunnustamise ajal või kohe sissetungi alguses. Tuleb vaid loota, et mitte liiga hilja, sest sõda käib, aga relvad peavad alles kohale jõudma.

Julgeolekuekspert Rainer Saks kiitis esmaspäeval “Vikerhommikus” Euroopa riikide viimaste päevade otsuseid, mis tõstavad Ukraina kaitsevõimet ja aitavad vähendada Ukraina poolel ohvrite arvu.

“See, mida Euroopa eile tegi, on parim, mida nad on teinud julgeoleku- ja kaitsepoliitika vallas viimase kümne aasta jooksul. Kahju vaid, et seda enne konflikti puhkemist ei tehtud, sest see aidanuks kaasa, et konflikt toimuks praegu vähemalt madalama intensiivsusega.”

Euroopa Liidu riigid saadavad Kiievi palvel Ukrainasse hävituslennukid, et aidata Ukrainal võidelda Venemaa rünnakute vastu, teatas pühapäeval ühenduse välispoliitikajuht Josep Borrell. Lisaks on oluline, et ka Saksamaa lõpetas neutraalsuse mängimise ja hakkas Ukrainat sõjaliselt toetama, samuti Rootsi, ning Soome andis Eestile vajaliku loa haubitsaid Ukrainale kinkida. Need on vaid osa vastavatest uudistest.

Saks lisas, et ühe sõja on Ukraina praeguseks juba võitnud ja selleks on infosõda. Vähemalt demokraatlik maailm Venemaale sõna ei anna ning isegi häkkerid on ühinenud Venemaa IT-ruumi ründamisel.

Olulise mõtte on ERR-is välja öelnud teine ekspert Meelid Oidsalu: “Ma eile analüüsisin isiklikku joovastust, kui hästi ukrainlased vastu panevad ja sain aru, et pool sellest joovastusest ei ole rõõm ukrainlaste pärast, vaid vabanemine mingist süütundest. Oli ju Ukraina selle operatsiooni alguses nii tohutult üksi. Biden ütles avalikult, et me ei sekku. See ei ole mõistuspärane sõjalisel liidul nii välja öelda, et me ei sekku ja anname teile täiesti vabad käed.”