Lääneriikide “solidaarsus”: kaitsevahendite partiisid lüüakse üksteiselt üle

Maailm,
©ZP/Scanpix
Kaitsevahendid on nüüd kogu maailmale üliolulised. Pilt on illustratiivne.

Samal ajal kui euromeelsed lobasuud räägivad EL-i ja NATO ühtsusest pandeemia ajal, käib tegelikus elus massiline kaitsevahendite ülelöömine üksteiselt.

Rootsi ettevõte Mölnlycke on jahmunud Prantsusmaa tegudest, kui kliendiks mitteolev riik kaaperdas nendelt miljonid Hiinast pärit respiraatorid ja kaitsekindad, mis pidid minema Itaalia ja Hispaania klientidele. Ettevõte kavatseb nüüdsest vältida tarneid Prantsusmaa kaudu ning Hiinast toimetatakse tarned läbi Belgia. (MV Lehti, Samnytt)

Saksamaal kahtlustatakse, et Ühendriigid takistasid 200 000 Berliini tellitud isikukaitsevahendi toimetamist Saksamaale, kirjutas laupäeval Saksa ajaleht Der Tagesspiegel. Saksa ametiisiku sõnul takerdus isikukaitsevahendite partii Bangkokis, kust need suunati Saksamaa asemel Ühendriikidesse. (BNS)

Nii Saksamaa kui Prantsusmaa on takistanud mitme meditsiinitarvikute saadetise veo Šveitsi. Pariis ja Berliin on kehtestanud meditsiinitarvete, näiteks respiraatorite ekspordikeelu, hoolimata Euroopa Komisjoni juhistest hoida kaubateed avatuna. Prantsuse tarnija teatas Šveitsile, et ta ei saa kehtivale ekspordikeelule viidates kaitsemaskide tellimusi kohale toimetada. (MV Lehti, Aagauer Zeitung)

Prantsusmaa on teatanud, et USA ostis Hiinalt ära neile lubatud kaitsevahendid, makstes hiinlastele topeltsumma. (MV Lehti, RT News).

Need juhtumid pole ilmselt ainsad. Pandeemia tingimustes on oma ihu kõige lähemal ja riigid hoolitsevad ennekõike oma elanikkonna eest. Jutud mingist solidaarsusest kõlavad selle taustal üsna õõnsalt.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused