Läänes troonib terrorismi edetabelit võimsalt islamiäärmuslus

Maailm,
©Vabakasutus
Islamiriigi jüngrid

Läänes 2017. aastal toime pandud terroritegudest sooritati suisa 84,27% islamistide poolt ja 66,67% kurjategijatest olid välismaise taustaga.

Breitbart vahendab mõttekoja Henry Jackson Society koostatud raportit, mille kohaselt suurenes välispäritolu islamiäärmuslaste korraldatud rünnakute arv Lääne riikides juba 2016. aastal, tõustes siis 40,54 protsendini. 2017 oli see protsent juba 84,27. Islamiäärmuslaste rünnakud on üldiselt ka ohrviterohkemad kui näiteks teiste äärmuslaste (vasak- või paremäärmuslaste) rünnakud. Islamistide rünnakutest 48,53% on olnud surmavad, samal ajal kui teiste puhul on see protsent 12,36%.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

2017. aastal toimus kõige enam terrorirünnakuid Euroopas – 75% kõigist sedalaadi rünnakutest. Põhja-Ameerikas oli see protsent 22,06 ja Australaasia regioonis vaid 2,94.

Lääneriikidest kannatas 2017. aastal kõige hullemini Suurbritannia, kus pandi toime 19,12% kõigist terrorismiga seotud intsidentidest (2016. aastal oli see protsent 9,26). 40,45% neist olid surmavad.

Erinevalt peavoolumeediast ja paljudest poliitikutest ning kommentaatoritest tõi Henry Jackson Society raport välja ka ohu, mida kujutavad endast vasakäärmuslased, kes korraldasid 2017. aastal samuti 20,59% rünnakutest (2016. aastal 16,67%). See tähendab, et viimase kahe aasta jooksul on vasakäärmuslased vastutavad arvukamate intsidentide eest kui nn paremäärmuslased.

Henry Jackson Society tõi oma raportis välja isegi nn mustade ülekaalu toetajate (Black Supremacist) terrorismiteod, mis moodustasid 2016-2017 aastal siiski vaid 3,28% kõigist intsidentidest. Need rünnakud olid peamiselt suunatud politsei vastu, näiteks tulistamine USAs Fresnos (California).

Allikas: Breitbart

Refereeris Triin van Doorslaer

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused