Lääs absurdi küüsis: Briti tervishoiuminister vabandas Twitteri säutsu sõnastuse pärast

Maailm,
- Updated
©Scanpix
Isegi minister Sajid Javid peab solvumisühiskonna ees vabandama.

Liberaalne Lääne ühiskond on raskelt haige – muud ei saa öelda, kui inimestel pole enam õigust oma ütlemisi vabalt sõnastada, ilma et solvumisühiskond kohe verd nõuaks.

Briti tervishoiuminister Sajid Javid vabandas pühapäeval Twitteri säutsu pärast, millest ütles, et riik ei peaks koroonaviiruse ees “küüru selga tõmbama”. Javid on ka ise viiruse läbi põdenud.

“Väljendasin tänulikkust selle üle, et vaktsiinid aitavad meil ühiskonnana viiruse vastu võidelda, aga see oli halb sõnastus ja ma siiralt vabandan,” ütles ta.

Esialgses säutsus oli kirjas “Palun, kui te seda veel teinud pole, vaktsineerige end, sest õpime elama koos koroonaviirusega, mitte selle ees küüru selga tõmbama,” mis vallandas kriitika selle üle, et ta avaldas lugupidamatust inimeste suhtes, kes ÜK-s viiruse tagajärjel surnud on.

“129 000 inimest, kes surid, ei tõmmanud küüru selga, nad võitlesid oma elude eest,” kirjutas Tööpartei seaduseandja Yvette Cooper.

Vähemalt Uutel Uudistel on väga raske leida ministri väljendis surnute solvamist – pigem ütleb ta, et maailm peab pandeemia kiuste võimaluste piires normaalse eluga jätkama. Kui inimene ise teab, et ta ei mõelnud nii öeldes pandeemias hukkunuid, siis peaks tegelikult olema täiesti suva, mida Tööpartei solvujad ütlusest välja loevad.

Tegu on juba nõiajahi-ühiskonna ja moraalse totalitarismiga – kui nii jätkub, peavad inimesed piirduma paari primitiivse väljendiga, sest kõnekasutusrikkus võib kaasa tuua solvunud tõlgenduse. (AFP-BNS-UU)

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused