Lääs sõimab Hiinat, ühed mustad mõlemad. Või vastupidi

Maailm,
©Scanpix
Liberaalse Lääne südametunnistusvabaduse lämmatamise ohvritest võiks täpselt samasuguse kokkuvõtte koostada.

Uued Uudised on täiel määral Hongkongi demokraatiaaktivistide poolel, kuid juhivad samas tähelepanu sellele, kuidas Hiina puhul kriitiline Lääs kasutab ise täpselt samasuguseid võtteid nagu Peking.

BNS kirjutab: “Hongkongis mõisteti uue julgeolekuseaduse alusel süüdi esimene inimene”. Uudises kirjutatakse: “Hongkongi kohus mõistis teisipäeval 24-aastase kelneri süüdi terrorismis ja lahkulöömisele õhutamises; tegemist oli esimese kohtuprotsessiga Pekingi kehtestatud karmi julgeolekuseaduse alusel. Kolm kohtunikku leidsid, et protestiloosungiga lipp, mida Tong Ying-kit lehvitas, “on suuteline teisi setsessioonile õhutama” ning on seetõttu ebaseaduslik.”

Karistus määratakse talle hiljem ning võib ulatuda eluaegse vabadusekaotuseni. Tema lipul oli kirjas “Vabastage Hongkong, meie ajastu revolutsioon”, mis oli tavapärane loosung kahe aasta tagustel demokraatiameelsetel protestidel.

Soomes näiteks algati kriminaalasi Soome parlamendi saadiku Päivi Räsäneni vastu, kes on ka Soome Kristliku Liidu juht, selle eest, et ta avaldas 2004. aastal Soome Lutheri sihtasutuse kaudu kirjutise „Meheks ja naiseks ta nemad lõi“, mis oli Piibli põhjal kujundatud seisukoht seksuaalsuse ja abielu kohta.

Oma arvamuse avaldamise eest sai naine süüdistused inimrühma vastu vaenu õhutamises ning peab kohtu ette astuma. Uurimine 61-aastase Päivi Räsäneni vastu jõudis süüdistuseni kolmes kuriteoepisoodis.

Prokuröri meelest on põhjust arvata, et tegu on ühe inimrühma vastu suunatud kihutustegevusega, “alandades homoseksuaalseid isikuid nende inimväärikust solvaval viisil”.

“…on suuteline teisi setsessioonile õhutama ning on seetõttu ebaseaduslik” ning “tegu on ühe inimrühma vastu suunatud kihutustegevusega, alandades homoseksuaalseid isikuid nende inimväärikust solvaval viisil” – mis vahet on enam Soomel ja Hiinal?

Hiinas ehk temale kuuluvas Hongkongis represseeritakse inimesi selle eest, et nad nõuavad demokraatiat; Soomes aga represseeritakse inimesi, kes elavad väidetavalt juba elavad demokraatias, kuid tahavad kasutada sõnavabaduse õigust.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused