Lahing Afrini pärast Süürias: kurdide poolel sõdides hukkus noor briti naine Anna Campbell

Maailm,
- Updated
Anna Campbell
©YPJ
Anna Campbell

26-aastane Anna Campbell, kes oli oma heleda pea mustaks värvinud, et lahingus mitte silma paista, on esimene Briti naine, kes hukkus Süürias kurdide poolel sõdides ja esimene britt, kes tapeti Afrini lahingus Türgi vägede poolt.

Kurdide poolel on selles sõjas hukkunud ka seitse briti meest. Noore naise isa Dirk Campbell ütles BBC-le, et tema idealistlik tütar soovis kurde aidates luua paremat maailma. “Ma ütlesin talle, et ta paneb sõdima minnes oma elu ohtu, kuid ta teadis väga hästi, mida ta tegi,” lisas isa.

Anna Campbell läks Süüriasse 2017. aasta mais, et aidata kurdidel võidelda äärmusrühmitusega ISIS. BBC andmetel sõdiski ta pühasõdalastega Deir Ezzori provintsis, kuid läks siis koos kurdidega vabatahtlikult Afrini kaitsma. Arvatavasti hukkus ta Türgi antud õhulöökide ajal.

Afrini langemise järel Türgi ja nendega seotud Süüria mässuliste kätte on osa kurdi üksusi teatanud, et nad lõpetavad mõnedel rinnetel sõjategevuse Islamiriigi vastu, kus nad peavad seda endi jaoks mittevajalikuks. Kurdid leiavad, et USA ja teised Lääne koalitsiooni riigid on oma senised liitlased Türgile reetnud.

Euroopa Liit taunis esmaspäeval Türgi pealetungi Süüria põhjaosas ning kutsus Ankarat tagama sõjategevuse lõpetamist. Aktivistid ja kohalikud elanikud teatasid ulatuslikest rüüstamistest pühapäeval Türgi vägede ja nendega liidus olevate Süüria võitlejate kätte langenud Afrini linnas.

Allikas: The Telegraph News

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused