Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Lähis-Ida vastuolud Euroopas: kurdid avaldavad Pariisis tapmiste vastu meelt

07.01.2023
Uus reaalsus: Lähis-Ida konflikt Pariisi tänavatel.
© Scanpix

Järgnev uudis näitab seda, kuidas massimigratsiooniga on Euroopasse kaasa tulnud rändlejate kodumaised vastuolud, mis muudavad ka siinsed tänavad tapluspaikadeks.

Kurdi organisatsioonid Prantsusmaal ja üle Euroopa korraldavad laupäeval Pariisis protestimarsi, et demonstreerida viha kolme kurdi aktivisti seni lahendamata tapmise vastu Prantsusmaa pealinnas kümme aastat tagasi.

Ühtlasi mälestatakse marsiga kolme inimest, kes tapeti kahe nädala eest Pariisi kurdi kultuurikeskuses. Prokuratuur uurib toimunut rassistliku rünnakuna.

Kümned bussid sõitsid politseieskordi saatel Saksamaalt, Hollandist, Šveitsist ja Belgiast Pariisi. Marss algab linna põhjaosast Gare du Nord’i lähedalt.

Meeleavaldusega meenutatakse Sakine Cansızi, Fidan Doğani ja Leyla Saylemezi tapmist 9. jaanuaril 2013.

Cansız oli nüüdseks nii Türgis kui USA-s ja Euroopa Liidus terroristlikus nimetatud Kurdistani Töölispartei (PKK) asutaja.

Kurdi aktivistid kahtlustavad tema tapmises Türgi julgeolekuteenistust. Cansızi ründamises kahtlustatud Türgi kodanik suri kohtuni jõudmata Prantsusmaal vahi all. Türgi ametnike tollase jutu järgi oli tapmise põhjuseks kurdi aktivistide omavaheline tüli või katse rahukõnelusi nurjata.

Pariisi politsei on laupäeval valvel, sest kurdide kogunemistel on varem tekkinud kokkupõrkeid. (AFP-BNS)

2013. aastal tapeti kurdi aktivistid väidetavalt Türgi julgeolekuteenustuse poole, aga kokkupõrkeid on oodata Pariisis. (UU)